DataLife Engine > Новини Чернівців > У Чернівцях лікарі врятували пацієнта з важкими травмами грудної клітки

У Чернівцях лікарі врятували пацієнта з важкими травмами грудної клітки


Урятували пацієнта з важкою травмою. Фахівці відділення торакальної хірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні прооперували 53-річного Бориса Гановського. Чоловік мав множинні переломи ребер, ускладнені розривами діафрагми та реберної дуги, переміщення частини легені в м’які тканини грудної клітки та живота.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

{reklama}

"Травму отримав у побуті, – розповідає пацієнт. – Хворів на ковід, потім був важкий бронхіт. Лікувався, однак дихання було погане. У вересні 2024 року мав напади кашлю, після яких все мені повипинало. Лежав у лікарні вдома, у Чорткові Тернопільської області, консультувався в обласних фахівців, однак стан тільки погіршувався. Тоді звернувся до чернівецьких лікарів.

Лікували складного пацієнта завідувач відділення торакальної хірургії, доцент Василь Яцків, торакальні хірурги Сергій Фрімет та Мирослав Гафтер, а також анестезіолог Адріан Сажин.

"Ситуація була складною. Коли ми побачили пацієнта, були розгублені. Він кашляв, а збоку на животі видувався такий собі м’ячик діаметром 30 см. При цьому кишечник, шлунок працювали нормально.

Зробили комп’ютерну томографію. З’ясувалося, що у пацієнта внаслідок травми були закриті переломи трьох ребер у кількох місцях, повний розрив реберної дуги, розрив діафрагми, хрящів. Частина легені випинала в м’які тканини грудної стінки та верхні відділи живота. Були ускладнення – серозно-фібринозний плеврит, інтоксикаційний синдром. Внаслідок травми ребра розійшлися на 20 см.

Оперативне втручання було складним через комбінацію пошкоджень та розвиток ускладнень, інфікування плевральної порожнини. Адже пацієнт прийшов до нас у пізні терміни – через місяць після травмування.

Стандартним торакоабдомінальним доступом через зону ушкодження зайти у грудну клітину виявилося надто травматично, адже діафрагма припаялася до місця торакотомії. Тому нам довелося зробити додаткову мініторакотомію вище зони ураження і вже звідти відділяти діафрагму", — пояснив завідувач відділення торакальної хірургії обласної лікарні Василь Яцків.

Нині пацієнт почувається добре та може продовжити амбулаторне лікування вдома.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад