DataLife Engine > Новини Чернівців / фоторепортаж > Вчитися ніколи не пізно – навіть у 75: у Глибоцькій громаді діє університет третього віку - фото та відео

Вчитися ніколи не пізно – навіть у 75: у Глибоцькій громаді діє університет третього віку - фото та відео



Цьогоріч у Глибоцькій громаді відкрили університет третього віку. Він діє на базі центру надання соціальних послуг громади. Його мета – залучити осіб похилого віку та осіб з інвалідністю до соціальної адаптації, підтримати їхнє фізичне та ментальне здоров’я.

Про це йдеться у матеріалі "МБ".

{reklama}



Студенти 60+ років можуть безплатно навчатися на таких факультетах: літературно-мистецький, інформаційний, географічний, турбота про себе та краєзнавчий.

"Вони не повинні бути соціально ізольованими"

Університет третього віку – це соціальна освітня ініціатива, яка надає пенсіонерам можливість навчатися та розвиватися.

Директорка центру надання соціальних послуг Глибоцької ТГ Валентина Романюк розповіла, як діє цей соціальний простір.

"Університет третього віку – це унікальна можливість для літніх людей та осіб з інвалідністю здобувати нові знання, розвивати навички та покращувати якість життя. Він виник як результат участі в проєкті розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Євросоюзом. Мета – створити для людей простір соціальної адаптації. Надалі плануємо залучати й інші категорії вразливого населення. Вони не повинні бути соціально ізольованими. Вони можуть тут розвиватися", – каже Валентина Романюк.











За її словами, сьогодні університет відвідує 20 студентів і працюють двоє викладачів.

"Студентам запропонували п’ять факультетів, де вони можуть навчатися. Серед них – турбота про себе, який об’єднує всі теми здоров’я та психологічну підтримку, що зараз дуже важливо", – зазначає В. Романюк.

"Тут можемо відчути себе справжніми студентами"

В університеті третього віку навчаються п’ять студентів, які переїхали з тимчасово окупованих територій. Серед них 75-річний Валерій Комишан. Він народився на Херсонщині, та багато років прожив на Запоріжжі. У квітні 2022 року разом із дружиною переїхав у Глибоку. Цьогоріч вони стали студентами університету третього віку.



[center]




За словами пана Валерія, тут вони знайшли нових друзів та однодумців.

"Після того, як почалася повномасштабна війна, у квітні ми з дружиною були змушені покинути рідний дім. Я дуже щасливий, що опинився саме тут, на Буковині. Університет третього віку вирішив відвідувати, оскільки вважаю, що сьогодні дуже важливо підтримувати психологічний стан та ментальне здоров’я. Ми вивчаємо різні теми з літератури та мистецтва. Читаємо вірші та ділимось враженнями від прочитаного. Тут ми можемо відчути себе справжніми студентами, відкривати нові для себе теми, адже вчитися ніколи не пізно", – каже пан Валерій.

Навчання в університеті третього віку безплатне.

Фахівчиня із соціальної роботи Ніна Доготар розповідає: "Заняття спрямовані на спілкуванні та взаємодію одне з одним. Також робимо руханки, вправи арттерапії. Такі навчальні заклади дають змогу людям похилого віку йти в ногу з часом, опановувати нові професії та залишатися здоровими як психічно, так і фізично. Спілкування допомагає знизити відчуття соціальної ізоляції, а турбота й емоційна підтримка зменшують тривожність".

[/center]

[/center]

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад