DataLife Engine > Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес / фоторепортаж > Відома письменниця, філолог та офіцер: ким стали діти родини Кобилянських

Відома письменниця, філолог та офіцер: ким стали діти родини Кобилянських


Від дня народження письменниці Ольги Кобилянської 27 листопада виповнюється 161-ша річниця. Наталя Панчук, донька професора та відомого громадського діяча Олега Панчука, двоюрідного онука Ольги Кобилянської, розповіла про те, які спогади в її родині збереглися про родину Кобилянських.

Про це йдеться у публікації "МБ".

{reklama}

Вивчила готику, щоби прочитати листи Кобилянської

"Коли я була маленькою, то не задумувалася про свій родовід, але згодом зацікавилася", – розповідає пані Наталія.

Знання німецької мови допомогло їй прочитати листи Кобилянських, написані німецькою готикою.

"Письмовий шрифт особливий. Його так легко не прочитаєш. Тато мріяв про те, що я буду працювати в музеї з архівами Ольги Кобилянської, але не склалося. Та все ж до німецької маю стосунок, бо опікуюся австрійською бібліотекою. Коли батька не стало, мене залучили до вичитування листів письменниці, які написані німецькою готикою", – каже жінка.


Наталя Панчук


З-поміж усіх родичів найбільшу схожість із собою Наталя Панчук вбачає у Володимирі, рідному братові Ольги Юліанівни.

"У мене немає багато його фото, щоб порівняти, але якщо орієнтуватися на загальну світлину, то я бачу себе в ньому. Він був дуже музичним, а я єдина з родини закінчила музичну школу за класом скрипки", – пояснює жінка.



Якою була доля Кобилянських

Юлія Микосянчик, наукова співробітниця Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської, розповіла маловідомі факти з життя родини Кобилянських.


Юлія Микосянчик


• Головою сім’ї був Юліан Кобилянський. У Чернівцях його називали "солідним чоловіком". У 30 років він одружився з дев’ятнадцятирічною Марією з роду Вернерів. Чоловік дав освіту п’ятьом своїм синам, а для двох доньок підготував посаг.

• Первістком в родині був Максим Кобилянський. Саме у його доньки, племінниці Ольги Кобилянської, письменниця викупила дім, де сьогодні функціонує меморіальний музей. Максим одружився з Анелею Грибовською. У подружжя народилися дві доньки – Марія і Констанса. Марії належав цей будинок як частина весільного посагу. У 1917 році через москвофільські погляди Максим Кобилянський із сім’єю виїхав до Одеси.

• Другою дитиною в родині був Юліан Кобилянський, відомий філолог і педагог. За свою зарплатню побудував двоповерхову віллу в центрі Чернівців. Одружився у 1892 році з дівчиною шляхетського роду Ізабеллою Фанферо. У листах Ольга її іронічно називала "ґрабіна", тобто графиня.

• 1886 року одружилися ще двоє дітей з родини із різницею у два місяці – Максим і Євгенія. Євгенія вийшла заміж за Юліана Урицького, представника славетної фамілії. Його предки були священниками. Хоч дівчина одружувалася, бо щиро закохалася, шлюб був не вдалим. У сім’ї не було дітей.

• Після Євгенії в 1863 році народилася Ольга – четверта дитина в родині.

• Степан Кобилянський народився у січні 1868. Ще підлітком вирішив, що обере військову кар’єру. Пройшов шлях від лейтенанта до полковника. З гіркотою Ольга Кобилянська писала: "Мій брат мав би генералом вийти у відставку, але вийшов полковником. Чому? Бо не мають українці щастя". Зробивши таку кар’єру, Степан на кожному кроці наголошував: "Я є українець".

• Двоє наймолодших дітей Кобилянських – Олександр і Володимир. Олександр Кобилянський тривалий час листувався з Віргінією Лукасевич. Наслідком десятирічного роману стало народження у 1900 році бабусі Наталі Панчук, Олени-Галюсі. Та сімейне життя у пари не склалося.

• Володимир Кобилянський – наймолодший та улюблений син. Його доля була найтрагічнішою. У неповні 32 він помер від туберкульозу на руках своєї сестри.

• Сьогодні нащадки роду Кобилянських розкидані по всьому світу.























Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад