У Чернівцях почали ремонтувати сквер на Соборній площі: яких змін очікувати
У Чернівцях почався ремонт скверу Дня вишиванки на Соборній площі.
Сквер обгородили сіткою, працює техніка, яка знімає асфальт на доріжках та бетон під монументом, пише molbuk.ua.
{reklama}
Сквер планують завершити до Дня незалежності. Його будуть ремонтувати за кошти меценатів. Орієнтовно вартість - 5 мільйонів гривень.
Як розповів заступник міського голови Василь Зазуляк, значних змін у сквері не буде, зроблять акцент на вишиванці та озеленені.
Озеленення. Майже усі дерева залишаться, знесуть лише п’ять аварійних дерев, деякі дерева будуть лікувати. Паралельно посадять нові.
Зараз площа замощення приблизно 3 тисячі квадратних метрів, після оновлення площа мощення зменшиться і буде складати десь 2 тисячі квадратних метрів. Збільшать кількість газонів, просадять більше кількість дерев та кущів. У центральній частині алеї, де зараз є клумба, буде трикутне замощення у вигляді буковинського орнаменту.
Освітлення. Оновлять освітлення, підсвітять деякі дерева. Також кожна з опор буде мати вишитий візерунок з різних регіонів України. Алеями будуть розосереджені ліхтарі і кожен з них відповідатиме вишивкам різних регіонів. На стовпах буде QR-код, за яким можна буде отримати більше інформації про вишивку.
Лавиці. Їх планують відреставрувати. Зараз думають, чи достатньою буде кількість, чи купувати ще нові. Рішення остаточно не прийнято, але жовті лавиці повернуться у сквер.
Газон. На місці монумента Перемоги зроблять газон з автоматичним поливом. На цій галявині можна буде посидіти. Планують поставити там дві лавиці, які будуть знизу підсвічені.
Дитячий майданчик. У сквері зроблять дитячу зону з невеликою кількістю обладнання. Також у сквері з’являться додаткові входи з боку вулиці Головної.
Пам’ятник Івасюку. Пам’ятник встановлять у кутку скверу - ближче до вулиці Головної. Наразі триває конкурс на проект. Пам’ятник також буде встановлено за кошти меценатів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад