DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > Чи залежить інтернет від електрики: пояснення

Чи залежить інтернет від електрики: пояснення


Через обстріл об’єктів енергоінфраструктури тривають аварійні та планові відключення електроенергії.

Кореспондентка molbuk.ua дізналася, чому в деяких користувачів відсутній інтернет навіть за наявності світла.

{reklama}

В області наразі працюють понад 10 інтернет-компаній. Як розповідають у "Чернівціобленерго", всі інтернет-провайдери залежать від планових відключень електрики.

"Сервери інтернет-провайдерів живляться від загальної мережі. Вони мали б забезпечувати своїх абонентів послугами шляхом альтернативного живлення, як це роблять інші бізнеси, що хочуть працювати", – зазначають в обленерго.

Проблеми ж з інтернет-з’єднанням виникають із двох причин – перевантаження мережі та відсутність самого джерела живлення.

Як розповіли molbuk.ua в службі підтримки інтернет-провайдера "Лангейт", коли виникає проблема, що є електрика, проте інтернету немає, то варто одразу звертатися на гарячу лінію та з’ясовувати, в чому причина.

"Потрібно перевіряти за вашою адресою, в чому може бути проблема. Тому що іноді зависає сигнал, ми робимо перезавантаження, і тоді інтернет відновлюється. Коли ж немає подачі електрики, то ми заживляємо обладнання, щоб у користувачів не було з цим проблем", – зазначають у "Лангейті".

Інтернет-провайдер "Воля" попереджає своїх користувачів: такі проблеми виникають через те, що деяке обладнання компанії знаходяться за іншою адресою. Тому через це живлення немає.

"Тимчасові відключення світла впливають на нашу роботу з надання інтернет-послуг. Якщо немає живлення на обладнанні, то, відповідно, послуги не можуть надавати. Коли у вашому будинку є світло, а інтернет-зв’язку немає більше ніж пів години, скоріше за все обладнання компанії знаходиться за іншою адресою і не отримує живлення від "Укренерго", – зазначають у компанії.

У таких випадках інтернет-провайдери радять зачекати відновлення послуг електропостачання на обладнанні.

У Міністерстві цифрової трансформації пояснюють: якщо у провайдера немає електроенергії, то у всіх будинках, які він забезпечує інтернетом, попри наявність світла, інтернету не буде. У такому разі потрібне резервне живлення для серверних, мережевих комутаторів і обладнання в самих будинках. А інтернет-провайдерам радять змінити технологію з активної на пасивну. Це технологія, за якої інтернет-мережі потрібно менше електроживлення. Так зокрема працює технологія PON. Користувачі цієї технології мають можливість користуватися інтернетом навіть під час блекаутів.

Щоби перейти на PON потрібно повністю оновити й модернізувати власну мережу. Тобто замінити все обладнання. Це не швидкий процес. Щоби перейти на PON у межах одного мікрорайону в невеликому місті, знадобиться кілька місяців.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад