DataLife Engine > Новини Чернівців / новини / Війна з Росією / гаряча тема > Зібрали понад 100 тонн гуманітарки: волонтерка на Буковині залишила свій бізнес, щоб допомагати людям

Зібрали понад 100 тонн гуманітарки: волонтерка на Буковині залишила свій бізнес, щоб допомагати людям



У приміщенні "Волонтерського руху Буковини" ніколи не буває порожньо: або розвантажують бус із гуманітарною допомогою з Італії, або завантажують бус на Мелітополь, або фасують ліки, або видають переселенцям продуктові пакети.

Багато чернівчан знають, що саме сюди можна принести допомогу, пише molbuk.ua.

{reklama}

Голова волонтерської організації Катерина Пономарьова відома багатьом чернівчанам. У 2014 році вона одна із перших почала волонтерити. Упродовж усіх цих років не припиняла допомагати людям, збирала ліки. А з 24 лютого, коли почалася війна, "Волонтерський рух Буковини" зібрав понад 100 тонн гуманітарної допомоги, яку надіслали людям у різні регіони України.

"Коли зрозуміла, що розпочалася повномасштабна війна, одразу прийшла у волонтерський штаб. Він за кілька годин наповнився людьми. Я просто написала у себе на фейсбуці: "Якщо що, я на Центральній площі". І тут з’явилися такі люди, які не долучалися до волонтерства кілька років, а тепер знову активно допомагають", – згадує Катерина.

З 25 лютого у "Волонтерському русі Буковини" почалася потужна волонтерська робота.

"Пам’ятаю, перше, що ми отримали, – це була машина яблук. Приїхали фермери з Хотинщини і привезли майже 20 ящиків яблук.
У перші дні війни ми спочатку облаштовували приміщення для переселенців. Люди приносили каримати, пледи, подушки. Зробили приміщення на вулиці Лесина, потім – приміщення на вулиці Тисменицькій, де люди могли зупинитися. Почала надходити допомога", - каже Катя.

Щодня волонтери щось отримують, і не лише з України, а з багатьох країн Європи, щодня щось відправляють.

"Ми нікого не шукаємо, нас самі знаходять партнери, бо "Волонтерський рух Буковини" має хорошу репутацію. Уже відправили понад 100 тонн гуманітарної допомоги", - зазначає волонтерка.

У "Волонтерському русі" працює постійно 20 людей, є кілька місць, де фасується гуманітарна допомога. Але долучається також багато переселенців, які власним транспортом везуть гуманітарну допомогу.
"Зараз є потреба у продуктах, бо вони дуже швидко закінчуються, а прохань про допомогу ми маємо дуже багато. І найважче, коли тобі потрібно вирішувати – кому ж надати допомогу, а кому відкласти. Нещодавно відправляли допомогу в Мелітополь. Її везли туди самі мешканці своєю машиною. Насамперед допомогу скеровуємо туди, куди найважче дістатися, де найскладніша ситуація. Просимо всіх звітувати, подавати якийсь зворотний зв'язок. І найприємніше, коли бачимо, що допомогли дітям", – каже Катя Пономарьова.

Волонтери також роздають допомогу переселенцям у Чернівцях.

"На 60 тисяч гривень від благодійників закупили різних продуктів. Сформували продуктові пакети і видаємо їх переселенцям раз на місяць. Тому завжди потребуємо продуктів, особливо тих, які тривалий час зберігаються", - розповідає жінка.

Катя зізнається, що волонтерство зараз відрізняється від волонтерства 2014 року. Тоді його можна було поєднувати з роботою, тепер це неможливо, бо занадто багато роботи. Тому жінка покинула свій бізнес із перевезень, і разом із донькою волонтерять.

"Зараз бути волонтером – означає забути про все. Це робота 24 на 7. Чоловік продовжує працювати, а я з донькою тут", – каже Катя.

Волонтери не зізнаються, що втомилися, лише кажуть, що відпочинуть після перемоги.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад