Невідома Буковина: як виник нинішній парк імені Т. Шевченка у Чернівцях
Історія Народного саду у Чернівцях розпочалася ще у 1830 році. Тоді магістрат ухвалив рішення в природному лісовому масиві вилучити частину дерев, створивши головну алею та кілька поперечних.
Як був створений нинішній парк культури та відпочинку ім. Т. Шевченка у Чернівцях, йдеться у виданні "CZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості" (автори Леся Щербанюк, Ігор Мельник та Олег Любківський), пише molbuk.ua
{reklama}
До розвитку прилучився крайовий інженер Адольф Марін, який доклав багато зусиль, аби Чернівці набули вигляду справжнього європейського упорядкованого міста.
Для його створення він залучив садівників Антона Піотровського і Карла Бауера. Сюди було завезено з Європи та висаджено понад 35 тисяч чагарників і дерев.
Тут з’явилися впорядковані доріжки, ставок, купальня, лавочки, масивний "грецький" портик на вході та курзал у стилі класицизму.
З цього часу парк став візитівкою міста і гордістю городян. Народний сад у австрійський період був улюбленим місцем відпочинку чернівчан, у центральній його частині був дитячий ігровий майданчик, на якому взимку влаштовувалася ковзанка.
Тут часто тішив публіку своїми концертами військовий оркестр 41-го піхотного полку.
Оскільки Народний сад знаходився недалеко старої частини міста, усе шанобливе панство обов’язково тут прогулювалося.
У 1946 році Народний сад став Центральним парком культури та відпочинку і носив ім’я всеросійського старости – Миколи Калініна. Тоді ж там з’явилися радянські атракціони.
У перші роки незалежності він став називатися Чернівецький парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад