Епідеміолог із Чернівців розповів, чи допоможе заборона уряду ходити без масок подолати коронавірус
Заборони уряду з 22 березня перебувати у громадських місцях у червоній зоні карантину без масок у будь-якому разі потрібно дотримуватися.
Про це у коментарі molbuk.ua сказав завідувач відділу обласного лабораторного центру Юрій Падурару.
{reklama}
На думку епідеміолога, це один із заходів, який допоможе стримати поширення коронавірусу.
"Ці вимоги потрібно виконувати. Це один із тих заходів, який допоможе стримати поширення інфекції серед людей, які не хворіли і не щеплені проти коронавірусу. Бо ситуація кризова: щодня помирає величезна кількість людей, зауважив Ю. Падурару.
Хоча цей захід і не дасть значного ефекту. Адже, за правилами, маску потрібно змінювати щойно вона стане вологою. А на вулиці вона зволожується значно швидше. Через це маску треба буде змінювати мало не щогодини.
"З одного боку, носіння масок на вулиці не дасть значного ефекту. Маску, згідно з рекомендаціями, потрібно змінювати щойно вона стане вологою. А на вулиці, коли людина рухається, швидкість зволоження маски прискорюється, і це буде не 2-3 години, а значно швидше. Тому тут питання, де брати стільки масок?" - розмірковує епідеміолог.
"Вочевидь, справді йдеться про те, щоб надягати маску тоді, коли немає можливості уникнути скупчення людей. Якщо ж довкола нікого немає і витримується дистанція не менше півтора метра, то можна бути й без маски", - вважає чиновник.
Раніше у Міністерстві охорони здоров’я пояснили, що вимога носити маски у громадських місцях "червоних" зон застосовується лише під час недотримання соціальної дистанції. Тобто, якщо у парках та вулицях "червоної" зони людина дотримується дистанції з іншими, то від неї не вимагатимуть надягати маску.
Де тепер не можна ходити без масок:
-всі види парків, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, меморіальні та інші;
-рекреаційні зони, сади, сквери, пляжі, майданчики, пам’ятки культурної та історичної спадщини, площі, бульвари і проспекти;
-вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
-кладовища;
-інші території загального користування.
Які штрафи
Штраф за відсутність маски або респіратора – від 170 до 225 гривень.
Заступник директора департаменту комунікацій МВС Ярослав Тракало пояснив, що спочатку поліцейські будуть роз’яснювати людям необхідність одягнути маску, а штрафи чекають тих, хто відмовиться.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад