СБУ перевірить всіх екс-нардепів, які голосували за Харківські угоди в 2010 році: хто з Буковини у списку
Служба безпеки України проведе перевірку по кожному з депутатів, які голосували у 2010 році за ратифікацію Харківських угод - коли Україна продовжила перебування Чорноморського флоту Росії на базах в Криму в обмін на газ.
Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов на брифінгу за підсумками засідання РНБО 11 березня.
{reklama}
Данилов зазначив, якщо СБУ вважатиме за потрібне, за результатами перевірки повинні бути відкриті справи за статтею 111 - це державна зрада. Належить перевірити дії 238 депутатів, які проголосували у 2010 році за ратифікацію угод.
Хто з буковинців голосував за ратифікацію Харківських угод у 2010 році
Серед колишніх нардепів, які були вихідцями або уродженцями Чернівецької області – екс-депутати Партії регіонів:
Павло Лєбєдєв – міністр оборони з 2012 по 27 лютого 2014 року. Під час Євромайдану зник з України. Після втечі президента Януковича покинув Київ ще до офіційної відставки. Був присутній у Кремлі на зібранні з нагоди "прийняття" Криму до складу Росії.
Іван Мирний – колишній міліціонер, який з 1977 по 2002 роки працював на різних посадах у внутрішніх органах Буковини, його називають наближеним до олігарха Дмитра Фірташа.
Іван Попеску – колишній заступник голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, президент Міжрегіонального об’єднання "Румунська спільнота України".
Ян Табачник – акордеоніст, продюсер і ведучий телевізійного проекту "Маю честь запросити".
Микола Романюк – колишній заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, був керівником Чернівецької обласної організації Партії регіонів. Помер у січні 2021 року в Чернівцях.
Харківські угоди: що відомо про них
Так звані Харківські угоди, це угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
Вона була підписана 21 квітня 2010 року у Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим.
Згідно з нею термін перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі було подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення. Була також встановлена орендна плата.
Угода була ратифікована Верховною Радою України та Державною думою Російської Федерації вже 27 квітня 2010 року.
В Україні такі домовленості викликали обурення опозиції, екологів, місцевих рад та суспільства загалом. Більшість аналітиків розцінили її як таку, що суперечить Конституції України.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад