DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > Лікарі Чернівців провели унікальну операцію на нирках

Лікарі Чернівців провели унікальну операцію на нирках

Лікарі Чернівців провели унікальну операцію на нирках

Хірурги-ендоскопісти центру ендоскопічної урології Чернівецької обласної лікарні нещодавно продемонстрували унікальні технології.

Про це йдеться у публікації "МБ".

{reklama}

Операційна бригада у складі керівника центру ендоскопічної урології, професора Валерія Зайцева, лікарів Василя Липки та Юрія Богатчука, анестезіолога Сергія Кушніра вперше виконала комбіновану лапароскопічну операцію на органах сечостатевої системи. Одночасно провели видалення складної кісти правої нирки та перев’язування варикозно розширених вен лівого сім’яного канатика.

Як розповіли лікарі, кіста нирки у пацієнта була виявлена нещодавно, проте за рік значно збільшилась і спричиняла постійний сильний біль. Складність полягала в тому, що кіста розташовувалась у глибині ураженого органа, близько до головних судин, а сечовід був "припаяний" до її стінки.

Завдяки майстерності хірургів та сучасним лапароскопічним технологіям операція минула успішно й без ускладнень.

Як пояснив професор Валерій Зайцев, через невеличкі розтини пацієнт позбувся двох проблем одночасно, і йому не довелось витримувати два наркози. Крім того, хворий майже не потребував знеболювальних препаратів.

Наступного дня після операції він був уже вдома. Ще кілька років тому, якби хворого з аналогічними патологіями оперували за старими методиками, це були би дві операції.

У лікарні пацієнт провів би щонайменше 10 днів, приймав чимало антибіотиків і знеболювальних.

Зазвичай про наявність кісти хворі дізнаються під час УЗД- або КТ-обстеження. У разі виявлення кісти нирки хірурги радять хоча б раз на рік обстежуватися, аби не прогавити це стороннє утворення.

Як розповів Валерій Зайцев, видаляти кісту варто в тому випадку, якщо протягом року спостерігається її швидкий ріст (удвічі), змінюється структура утворення, а також якщо кіста великих розмірів (більше 50 міліметрів), призводить до болю чи підвищення тиску.

Необхідність оперування може визначити тільки лікар з відповідною кваліфікацією та досвідом. Хворим не слід займайтись самодіагностикою й самолікуванням, оскільки це може бути небезпечно для здоров’я.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад