DataLife Engine > Новини Чернівців / Життя > Сьогодні починається Ханука, що триватиме 8 днів: як це свято відзначатимуть у Чернівцях

Сьогодні починається Ханука, що триватиме 8 днів: як це свято відзначатимуть у Чернівцях

Сьогодні починається Ханука, що триватиме 8 днів: як це свято відзначатимуть у Чернівцях
ua.depositphotos.com


Ханука - це іудейське свято, яке відзначають євреї всього світу. Його також називають "Свято восьми свічок" або "Свято вогнів", а головним символом свята є світильник ханукія з запаленими вісьмома свічками.

Традиційно святкування Хануки триває вісім днів. Починається воно 25 числа місяця кіслева, який відповідає листопаду-грудню. У 2020 році Хануку святкують 10-18 грудня.

{reklama}

Історія свята

Свято йде корінням у часи, коли Іудея була під владою греків. У 175-164 роках роках до н.е. Іудеєю правив цар Антіох IV, який забороняв євреям вивчати Тору, дотримуватися іудейських традиції і розорив їх храми. Тоді народ підняв повстання, що тривало три роки. Євреї здобули перемогу і скинули Антіоха, але під час повстання їхні святині були спаплюжені.

Після перемоги євреї піднялися на Храмову гору, щоб очистити і освятити осквернений Єрусалимський храм. Для цього потрібно було ритуальне масло, але його залишилося тільки на один день. Але сталося "диво Хануки" - лампада, запалена в храмі, горіла всі вісім днів, і цього вистачило, щоб повністю освятити храм.

На згадку про це люди запалюють вісім свічок, дякують Богові за диво і підтримку.

Як відзначатимуть Хануку в Чернівцях

У Чернівцях на Театральній площі відбудеться святкування Хануки з 10 по 18 грудня. Заходи будуть проводитися з урахуванням карантинних правил.

Про повідомила секретар єврейської громади Буковини Олександра Онуфраш.

Так, на Театральній площі встановлять 6-метрову ханукію. Запалення першої свічки відбудеться сьогодні, 10 грудня о 18:00.

Також в цей день для присутніх виступить рабин Менахем Мендл Гліцнштейн. Крім того, на святкування запросили єврейський оркестр. Глядачів також чекає фаєр-шоу.

"Цього року не буде традиційних частувань: пончиків і гарячих напоїв. Таке рішення прийняли через епідемію коронавируса. Крім того, на святі будуть стежити, щоб всі відвідувачі були в масках", – повідомила Олександра Онуфраш.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад