DataLife Engine > Новини Чернівців / політика, влада > Громадська рада при Чернівецькій ОДА стала на захист української мови

Громадська рада при Чернівецькій ОДА стала на захист української мови

Громадська рада при Чернівецькій ОДА стала на захист української мови

Громадська рада при Чернівецькій обласній державній адміністрації звернулась до президента, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра щодо неприпустимості внесення змін до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Копію цього звернення голова Громадської ради Ігор Баб’юк оприлюднив на власній Facebook-сторінці, пише molbuk.ua

{reklama}

Нижче публікуємо повний текст цього звернення:



Шановні очільники Української Держави!

Одним із головних факторів стабільності і сталого економічного розвитку є утвердження української мови як державної. Проблеми 30-и років становлення України пов’язані у великій мірі із спадком декількох століть лінгвоциду української мови на етнічно українських землях.

Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, прийнятий Верховною Радою 8 скликання відповідно до Конституції вперше в історії України покликаний врегульовувати застосування української мови аналогічно як це є в інших європейських країнах (хоча і у м’якшій формі).

Тому вістки про наміри високопосадовців змінювати на державному рівні мовне законодавство у бік відходу від української мови на користь інших мов сприймаємо як намір руйнувати основи української державності.

До цього спонукають виголошені керівниками держави наміри обмежити використання української державної мови у публічній сфері:

- 20 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність “навести порядок з мовними квотами”, щоби усунути “несправедливість щодо людей, які не є україномовними”;

- 27 травня 2020 року голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив про наміри змінювати закон про мову.

Стає відомим, що українські суди закидають чисельними позовами від імені депутатів монобільшості з намірами “усунути ущемлення прав тих”, хто не бажає володіти українською мовою.

У деяких ЗМІ розгортаються дискусії про утвердження російськомовного українця та ін.

Ми, громадяни України вважаємо такі дії як наступ на українську політичну націю, на права українців бути вільними у своїй українській державі, вільно отримувати всі послуги українською мовою.

Всі попередні поневолювачі українського народу намагалися в першу чергу знищити українську мову. 134 рази забороняли українську мову. Застосовували репресії - ворог фізично знищував носіїв української мови, інтелігенцію, науковців, письменників, просвітян.

Український Закон про мову це:

- крок до справедливості, відновлення самоповаги українця та єдності української нації;

- посилення безпеки українського інформаційного простору в умовах російської агресії та протидія інформаційній війні, що ведеться здебільшого російською;

- мільярдні інвестиції в україномовний національний ринок книговидавництва, кіно, на виробництво культурного, освітянського, мистецького продукту.

Спроби обмежити використання української мови у публічній сфері є політичною диверсією проти України, української нації і держави, кожного українця.

Подібні заяви руйнують єдність нації, є черговою спробою поділити українців на різні сорти. Такі дії провокують громадянський конфлікт, ведуть до перетворення України у колонію.

Звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради та Глави уряду з вимогою:

Припинити нападки на основи української нації та державності !

Зупинити політику малоросійства та нищення української держави !

Слава Україні!


Раніше повідомлялося, що у Чернівцях депутат-прихильник Шарія витягнув картку під час голосування за звернення на захист української мови.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад