DataLife Engine > Новини Чернівців / Коронавірус на Буковині / гаряча тема > Лікарка з Чернівців пояснила, чим відрізняється пневмонія при COVID-19 і звичайне запалення легень

Лікарка з Чернівців пояснила, чим відрізняється пневмонія при COVID-19 і звичайне запалення легень

Лікарка з Чернівців пояснила, чим відрізняється пневмонія при COVID-19 і звичайне запалення легень

Завідувачка пульмонологічного відділення обласної клінічної лікарні Світлана Коваленко стверджує, що пневмонія при коронавірусній інфекції має відмінності від звичайного запалення легень та пояснила її особливості.

За словами лікарки, пневмонія, викликана Covid-19, може бути особливо важкою, порівняно з іншими пневмоніями.

{reklama}

"Пневмонія Covid-19 має відмінності від найбільш поширених випадків, з якими люди потрапляють до лікарень. Більшість типів пневмонії, про які ми знаємо, і з якими ми приймаємо людей до лікарні, є бактеріальними, тож вони реагують на антибіотики. Натомість у випадку коронавірусної пневмонії, як правило, вражені усі легені, а не лише їх невеликі частини. Після того, як інфекція вже в легенях, і якщо охоплює й альвеоли, то перша реакція організму – це намагання знищити вірус і обмежити його реплікацію. Проте цей "механізм швидкого реагування" може бути порушений у деяких группах пацієнтів, зокрема у людей з серцевими та легеневими захворюваннями, діабетом та людей похилого віку", - пояснює експертка.

Вона зауважила, що найбільше ризикують захворіти на пневмонію люди віком від 65 років, а також люди з такими захворюваннями, як діабет, рак або хронічні захворювання, що вражають легені, серце, нирки або печінку, курці, а також немовлята до року.

"Вік є головним фактором зростання ризику смерті від пневмонії. Пневмонія завжди є серйозною для літньої людини.Тому важливо пам’ятати, що незалежно від того, наскільки ви здорові та активні, ризик отримати пневмонію зростає з віком, оскільки поступово природно слабшає імунна система, що ускладнює боротьбу організму з інфекціями та хворобами. Знаючи це, людям старшого віку потрібно більш ретельно запобігати ризику інфікування", - каже Світлана Коваленко.

За її словами, людей, які інфікуються Covid-19, можна розподілити на чотири великі категорії:

1. У найлегшій формі хвороба проходить у тих, хто має вірус, але не має симптомів.

2. Далі йдуть ті, у кого інфекція потрапляє у верхні дихальні шляхи. Це означає, що у людини температура та кашель, і, можливо, більш легкі симптоми, такі як головний біль або кон’юнктивіт. Люди з такими симптомами все ще здатні передавати вірус, але можуть не знати про це.

3. Найбільша група тих, хто матиме позитивний результат тесту на Covid-19, і людей, які, швидше за все, опиняться в лікарнях, — це ті, хто має симптоми, схожі на грип, які зазвичай не дають їм працювати.

4. У четвертої групи хвороба призводить до розвитку пневмонії. Ще в Ухані з’ясувалося, що з числа тих, хто отримав позитивний результат тестування і звернувся за медичною допомогою, приблизно 6% мали важку форму хвороби.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад