DataLife Engine > Новини Чернівців > Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

16 Нд. Про блудного сина. Прав. Симеона та пророчиці Анни. Прор. Азарії. Мчч. Папія, Диодора, Власія, Клавдія.

Святий праведний Симеон Богоприїмець і пророчиця Анна

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Праведний Симеон Богоприїмець був, за свідченням святого євангелиста Луки, одним з обранців Божих, які чекали утіхи Ізраїлевої, і Дух Святий перебував на ньому (Лк. 2, 25). Йому було сповіщено від Бога, що він не помре до того часу, поки в світ не прийде обіцяний Месія – Христос Господь.

{reklama}

Древні історики повідомляють, що єгипетський цар Птоломей II Філадельф (285-247 до Р.Х.) побажав поповнити свою знамениту олександрійську бібліотеку текстами Священних книг. Він запросив з Єрусалима книжників. Синедріон послав своїх мудреців. Серед 72 вчених, які прибули до Олександрії для перекладу Священного Писання грецькою мовою, був запрошений і праведний Симеон. (Праця була виконана і отримала назву "Переклад 72-х тлумачів"). Праведний Симеон перекладав книгу пророка Ісаї. Прочитавши в оригіналі слова "Ось, Діва в утробі прийме і народить Сина, і наречуть ім’я Йому: Еммануїл" (Іс. 7, 14), він вирішив, що слово "Діва" тут вживається помилково, замість слова "Жінка", і хотів виправити текст. У цей момент йому з'явився Ангел і стримав його руку, кажучи: "Май віру написаним словам, ти сам переконаєшся, що вони сповняться, бо не помреш, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви".
З того дня праведний Симеон почав очікувати пришестя Обітованого Месії.І ось одного разу праведний Симеон, ведений Духом Божим, прийшов в Єрусалимський храм. Це було в той самий день (сороковий після Різдва Христового), коли Пречиста Діва Марія та Її Обручник Йосиф прийшли туди, щоб виконати обряд, який належить робити за юдейським законом, – представити перед Господом свого Божественного Первістка і принести жертву.

Як тільки праведний Симеон побачив їх. Дух Святий відкрив йому, що Богомладенець, Якого тримала Пречиста Діва Марія, і є очікуваний Месія, Спаситель світу. Старець взяв на свої руки Немовля Христа і промовив свої пророчі слова: "Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів. Світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля". Він благословив Пречисту Діву і праведного Йосифа і, звертаючись до Богородиці, сказав: "Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання, - і Тобі Самій душу пройме меч, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець" (Лк. 2, 34-35).

Далі святий євангеліст оповідає: "Тут була й Анна-пророчиця, дочка Фануїлова, з коліна Асирова, яка досягла глибокої старості, проживши з чоловіком сім років від дівоцтва свого; вдова вісімдесяти чотирьох років, яка не відходила від храму, постом і молитвою служачи день і ніч. Прийшовши тієї години, вона славила Господа і пророкувала про Нього всім, хто чекав спасіння в Єрусалимі" (Лк. 3, 36-38).
Про святого і праведного Симеона Богоприємця відомо, що він помер, проживши 360 років. В VI столітті святі мощі його були перенесені до Константинополя.

Страждання святих мучеників Папія, Діодора і Клавдиана


Святі мученики Папій, Діодор і Клавдіан постраждали в царювання імператора Декія [1] в Памфілійського місті Атталії [2]. Вони пасли череди здобутку в країні своєї і, будучи християнами, поширювали серед язичників віру в Христа. Внаслідок цього на них зроблений був донос, і по велінню начальника області Павлина їх схопили і привели до нього на суд. На допиті вони безбоязно сповідали Христа істинним Богом і, твердо віруючи в Нього, сказали, що Він є Творець неба і землі і всього, що знаходиться на них, і що, крім Нього, немає іншого Бога. Почувши це, правитель області розлютився і наказав піддати святих різних мукам. Але так як він не міг цим примусити їх до зречення від віри в Христа, то повелів відсікти їм голови мечем. Так померли за Христа святі мученики і прийняли від Нього мученицькі вінці. Християни з честю поховали тіла їх на славу Христа, Бога нашого.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад