DataLife Engine > Новини Чернівців / новини / Здоров'я > Чому виникає венозна хвороба ніг: відповідь флеболога з Чернівців

Чому виникає венозна хвороба ніг: відповідь флеболога з Чернівців

Чому виникає венозна хвороба ніг: відповідь флеболога з Чернівців


Патологічні зміни у венах ніг виникають при порушенні роботи м’язів, що забезпечують роботу венозних клапанів і кровоплин у венах.

Лікар-флеболог Андрій Вільчинський пояснив molbuk.ua чому виникає ця хвороба.

{reklama}

– Початися захворювання може через генетичну схильність, довготривале перебування у сидячому або стоячому положенні, надмірну вагу, – каже лікар-флеболог Андрій ВІЛЬЧИНСЬКИЙ. – У жінок хвороба може з’явитися під час вагітності. Також до проблем призводять як надмірні фізичні навантаження, так і відсутність регулярних фізичних вправ. Ще одна з причин ризику появи судинних патологій – зловживання жирною та гострою їжею, шкідливі звички.
Хворіють як молоді особи, так і люди літнього віку.

Звернення до лікаря не можна відкладати, якщо відчуваєте:

болючість на шкірі ніг (гомілки), важкість у ногах, судоми, особливо нічні, набряки ніг, поява судинних зірочок та помітне виступання вен.

Вчасно звертаючись до лікаря, ви полегшуєте своє лікування. Флеболог огляне кінцівки, проведе ультразвукове обстеження вен та порадить, в який спосіб краще лікувати чи запобігати захворюванню.

Зверніть увагу!
Жодні таблетки, мазі та народні методи не лікують варикоз!

У кращому випадку консервативна терапія лише сповільнює розвиток захворювання. Сучасні методи лікування варикозу передбачають найменшу шкоду пацієнту, швидку реабілітацію і гарне самопочуття майже відразу після лікування.

Основними сучасними методами лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок є ендовенозна лазерна коагуляція та склеротерапія. Ендовенозна лазерна коагуляція – це малоінвазивна операція, суть якої полягає у лазерному термовпливі на внутрішню стінку ураженої вени, що призводить до її оклюзії.

Цей методу найменш травматичний, немає рубців, пацієнт може йти додому одразу після операції, низький відсоток рецидивів.

Склеротерапія – це один із найефективніших, безболісних, способів позбавлення ретикулярних вен та судинних зірочок (телеангіектазій). Він полягає у застосуванні склерозанта, препарат вводиться у просвіт ураженої судини і призводить до "склеювання" її стінок із подальшим розсмоктуванням судини.

Найпоширеніші захворювання вен

1. Варикозна хвороба – хронічне прогресуюче захворювання. При ньому виникає стійке розширення вен ніг. Воно супроводжується специфічною змієвидною звивистістю, мішкоподібним розширенням підшкірних вен та значним збільшенням довжини вени.

2. Тромбофлебіт – ураження судин, яке викликає утворення тромбу в просвіті вени та запалення, Це спричиняє порушення відтоку венозної крові. Часто ця хвороба розвивається на фоні варикозу.

3. Трофічні виразки – захворювання, що характеризується трофічними змінами шкіри, що супроводжуються запальним процесом і виникають при порушенні венозного кровоплину у ногах, зумовленого варикозною хворобою. Формуються трофічні виразки переважно у нижній третині гомілки. Появі виразок передують набряки, відчуття важкості у ногах, зміни шкірного покриву (ущільнення та зміна кольору шкіри), свербіж у ділянці зміненої шкіри, поява судом ніг, переважно вночі.

4. Судинні зірочки або телеангіектазії – це дрібні (до 1мм) розширені судини шкіри. Виникають вони з віком, переважно у жінок. Загрози життю та здоров’ю така патологія не несе і має скоріше проблему естетичного характеру.

5. Хронічна венозна недостатність.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад