DataLife Engine > Новини Чернівців / Здоров'я > Що треба знати про грип і ГРВІ: пояснення лікарки з Чернівців

Що треба знати про грип і ГРВІ: пояснення лікарки з Чернівців

Що треба знати про грип і ГРВІ: пояснення лікарки з Чернівців

На Буковині поки що не зареєстровано жодного випадку грипу. Проте ризики захворіти є, тим паче, коли кількість вакцинованих – мізерна – всього три тисячі жителів області.

На навіть якщо ви в числі небагатьох вакцинованих, варто знати, що щеплення від грипу не зменшує ризик підхопити інші вірусні інфекції.

{reklama}

Як пояснила molbuk.ua доцентка кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, лікарка вищої категорії Анюта Сидорчук, людина, яка має щеплення, також може захворіти грипом, але перебіг хвороби буде легший, а ризики ускладнень – мінімальні.

– Тому щеплення насамперед рекомендовані старшим людям, хворим на цукровий діабет, бронхіальну астму в період ремісії, хворим на серцево-судинну патологію, з хронічними захворюваннями нирок. Як правило, через чотири тижні після щеплення людина вже набуває імунітету від грипу і є більш захищеною від його ускладнень впродовж півроку, – каже лікарка.

Вона наголосила, що попередити хворобу чи її ускладнення значно краще, ніж боротися з нею.

– Якщо у вашому колективі хтось занедужав і ви працюєте разом в одному приміщенні, не підхопити вірус вкрай складно. Можна порадити носити медичну маску, часто мити руки з милом, провітрювати чи кварцувати приміщення, – каже Анюта Сидорчук.

У разі, якщо ви підозрюєте у себе грип, не треба зловживати протизастудними і жарознижувальними препаратами, оскільки вони не діють на віруси. Антибіотики, за словами лікарки, також не допоможуть при вірусах, лише у випадку бактерійних ускладнень.

– Аспірин та препарати ацетилсаліцилової кислоти категорично протипоказані для зниження гарячки при підозрі на грип, особливо у дітей, підлітків та вагітних. Вживання аспірину при грипі може спровокувати тяжке ускладнення – гостру печінкову недостатність, – наголосила лікарка.

Важливо також вчасно розпізнати, грип у вас чи ГРВІ.

– Інфекційна хвороба, викликана вірусами грипу, починається раптово: підвищується температура тіла, болять суглоби, "крутить" кістки, болить голова в лобній ділянці і скронях, закладає ніс, людина відчуває різку слабкість, сонливість, знижується апетит. Потім з'являється нежить, дертя в горлі, кашель. При грипі частіше, ніж при інших вірусних інфекціях (парагрипі, аденовірусній, риновірусній, респіраторно-синцитійній інфекціях) судини стають більш ламкими, тому з'являються носові кровотечі. Часто виникають герпетичні висипи на губах, носі, шкірі. Неускладнений грип або інша респіраторна вірусна інфекція тривають до тижня – симптоми минають, поступово стає легше, – пояснює Анюта Сидорчук. – Якщо за тиждень від початку хвороби, самопочуття погіршується, не зволікайте, звертайтеся до сімейного лікаря, особливо якщо хворий ще має діабет, астму, проблеми з серцем, інші хронічні захворювання.

Найчастішими ускладненнями, за її словами, є пневмонії, синусити та отити, однак можуть розвинутися менінгіт, менінгоенцефаліт, плеврит, загостритися ревматизм, туберкульозна інфекція тощо. Тому важливо вчасно виявити ускладнення та звернутись по допомогу.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад