DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > І листоноша, і начальниця: як в селі на Буковині борються з кадровою кризою

І листоноша, і начальниця: як в селі на Буковині борються з кадровою кризою

І листоноша, і начальниця: як в селі на Буковині борються з кадровою кризою


47-річна Тамара Попадюк більше трьох років працює у поштовому відділенні села Слобода-Комарівці Сторожинецького району листоношею. Останній рік поєднує дві посади: листоноші і начальниці.

Поштове відділення знаходиться у приміщенні сільради, але має окремий вхід і працює щопонеділка та щоп’ятниці.

{reklama}

– Більше трьох років тому колишня начальниця відділення запропонувала мені роботу листоношею. Я погодилася. Перші пів року було важко, а потім звикла, – розповідає пані Тамара.

"Роботи не боюся"

Пізніше, коли начальниця відділення звільнилася, всю роботу пані Тамарі довелося взяти на себе.

– Вона мене навчила, як і що маю робити. Так я стала і начальницею, і листоношею, – каже пані Тамара.

Жінка не жаліється, бо роботи не боїться. Аби встигнути все зробити пані Тамара склала графік, за яким два дні працює у відділенні, а решту часу розносить періодику, пенсію та приймає платежі.

– Уся робота важка по-своєму. Я роботи не боюся, тому поки що з усім справляюся. Працюю два дні у відділенні: у понеділок і п’ятницю. Тут я приймаю платежі, оформляю підписку на газети. Решту днів, тобто у свої вихідні, розношу пенсію, також приймаю платежі у тих, хто не може прийти до відділення, – розповідає пані Тамара.

Обходить 17 кілометрів

В середньому жінці доводиться ходити по 17 кілометрів в день, адже будинки розкидані по селу. На допомогу пані Тамарі приходить її родина.
– Частину я ходжу пішки, частину велосипедом. До віддалених будинків і в несприятливу погоду прошу підвезти чоловіка на машині. Ми усі працюємо ( посміхається, – авт.). Діти також допомагають, – каже пані Тамара.

Окрім роботи у жінки є й господарство, за яким потрібно доглядати.

– Стараюся виходити з ситуації (посміхається,– авт.). Встаю о 6-ій ранку, роблю всі хатні справи, беру дитину за руку (донька у другому класі), відводжу її до школи і беруся за роботу далі, – розповідає жінка.

Пані Тамара каже, що не знає, якими якостями має володіти людина, аби працювати листоношею, але насамперед треба мати бажання працювати.

– Я не задумувалася над тим, якими якостями має володіти листоноша, та й не мала на це часу. Найголовніше – це хотіти робити, – наголошує жінка.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад