Шкідливі та небезпечні: горіхові дерева Ольги Кобилянської зрізали
У Чернівцях на території літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської, що на вулиці Софії Окуневської, 5, ще навесні зрізали чотири горіхові дерева. Зараз у саду, де росли дерева, відчищають територію від спиляних стовбурів і гілок.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
{reklama}
Вони були не життєздатними, хворіли, також була загроза, що можуть впасти на сам музей, адже сад знаходиться на висоті. Але деякі мешканці міста, не знаючи цього, почали обурюватися, мовляв, в музеї незаконно спиляли дерева.
"Справді, деякі активні чернівчани нам телефонували, приходили, - розповів директор літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської Володимир Вознюк. – І ми їм пояснювали, що все законно, дерева були у такому стані, що їх необхідно було зрізати".
У музеї додають, дерева обстежила спеціальна комісія, склала заключення і всі відповідні документи є у музеї.
Зараз у саду, де росли дерева, відчищають територію від спиляних стовбурів і гілок. Сам музей знаходиться внизу на подвір’ї, а у сад треба піднятися сходами вище.
Юлія Микосянчик, наукова співробітниця музею, показує сад Ольги Кобилянської. Письменниця у ньому відпочивала, там росли квіти, збоку були грядки.
У цьому будинку, де зараз музей, Ольга Кобилянська жила останні роки свого життя – з 1929 по 1942 рік. Це було її перше власне помешкання.
"В саду письменниці, - розповідає Юлія, - росли тільки горіхові дерева. Чотири дерева зрізали. Залишилися пні, і по них можна бачити, що дерева були хворі".
Ці горіхи були посаджені ще у 30-х роках минулого століття, за життя Кобилянської. Ті дерева, які придатні до життя, продовжують рости.
Сад Кобилянської ніби розділений на дві частини. Спереду висаджені квіти, є столик з лавочками. У 80-х роках тут ще висадили сливи. Бо ті, що росли за життя письменниці, всохли і похворіли.
Найближчим часом у музеї музеї планують привести територію саду в порядок, аби він виглядав так гарно, як за життя Ольги Юліанівни.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад