DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > Просять їжу або «на цукерки»: на Буковині виявили кількох дітей-жебраків

Просять їжу або «на цукерки»: на Буковині виявили кількох дітей-жебраків

Просять їжу або «на цукерки»: на Буковині виявили кількох дітей-жебраків

До ювенальної превенції Чернівців цьогоріч надійшло кілька повідомлень про дитяче жебракування. Нерідко можна побачити, як центральними вулицями міста ходять діти і просять у перехожих гроші.

Нещодавно на Центральній площі свідком дитячого жебракування стала кореспондентка molbuk.ua.

{reklama}

Коли сиділа на лавці, підійшов хлопчик років восьми з протягнутою рукою і проханням "дати на цукерки". Коли ж почув запитання: "А де твоя мама?", злякався і пішов до людей, що сиділи на сусідній лавці.

Через декілька хвилин хлопчик, обійшовши всіх, хто був поблизу, пішов до двох жінок, які сиділи неподалік, і почав з ними розмовляти. Жодних сумнівів не було: вони добре знайомі. В однієї з жінок ще була маленька дитина у візку. Вона щось у хлопця розпитувала і дивилася у мій бік.

Начальник сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП в області Микола Басараб повідомив, що цьогоріч було кілька звернень щодо дитячого жебракування.

– Цього року було кілька фактів дитячого жебракування у місті Чернівці, один факт у Заставні. Та вони підтверджувалися частково. Наразі в Україні нема відповідальності за жебракування. Є лише кримінальна відповідальність за втягнення дорослими дітей до цього – стаття 304 Кримінального кодексу та стаття 150, – розповідає Микола Басараб.

Він додає, що важко довести причетність батьків до дитячого жебракування.

– Навіть якщо ми побачимо дитину, яка просить гроші у перехожих, і звернемося до її батьків, ті можуть сказати, що не змушували нікого просити. Мовляв, дитина сама захотіла у такий спосіб назбирати собі "на цукерки", бо родина не дуже фінансово забезпечена і не може купувати дитині все, що вона хоче. Є багато нюансів. Коли дитина просить гроші на хліб, бо справді не має що їсти, – це одне. Та зовсім інше, коли дитина просить гроші "на цукерки", а сама йде і грає в автомати, – додає Микола Басараб.

У разі виявлення випадків дитячого жебракування, потрібно зафіксувати цей факт на фото або відео і зателефонувати на спецлінію "102".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад