У музеї просто неба Чернівців влаштували справжнє весільне свято – фото
У Чернівцях уже вп’яте відбулося обласне фольклорно-етнографічне свято "Осінь весільна".
Як повідомляє molbuk.ua, його заснував знаний етнограф та фольклорист, заслужений працівник культури України Авксентій Яківчук.
{reklama}
Сотні чернівчан та гості міста могли спостерігати за справжніми автентичними обрядами гуцульського, бессарабського, румунського, заставнівського весілля.
Як водиться на справжньому весіллі, біля воріт музею відвідувачів зустрічали музики та дружби з дружками. Вітер розвіював велике полотнище з написом: "Просили тато і мама, і ми вас файно просимо до нас на весілля".
Обрядові дійства відбувалися на старовинних обійстях головній сцені музею. Повсюди звучали музика, весільні обрядові пісні й танці, гостей пригощали смачними наїдками.
На фестиваль приїхали кращі аматорські колективи з усіх регіонів області. Зокрема, народний фольклорно-етнографічний колектив села Банилів, що на Вижниччині, показав обряд "наряджання весільного деревця". А фольклорний колектив "Джулинець" села Ширівці Хотинського району – "виряжання молодого до шлюбу". Ще один народний аматорський колектив "Вишиванка" села Черепківці Глибоцького району продемонстрував цікавий обряд "приходини із сорочкою до молодого".
Обрядове весільне дійство, яке побутує у селі Товтри Заставнівського району, відтворили чернівецькі колективи – фольклорний "Барвистий розмай" і ансамбль народного танцю "Юність" та аматорський оркестр народної музики "Династія" села Чагор Глибоцького району.
Присутніх на святі також вітати відомі ансамблі народного танцю "Топорівчанка" і "Букурія".
На фестивалі можна було посмакувати буковинськими стравами, придбати сувеніри, покататися на бричці.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад