DataLife Engine > Новини Чернівців > Сьогодні відзначають 78 річницю масової депортації населення Буковини до Сибіру

Сьогодні відзначають 78 річницю масової депортації населення Буковини до Сибіру

Сьогодні відзначають 78 річницю масової депортації населення Буковини до Сибіру

Сьогодні, 13 червня відзначається 78-а річниця від масової депортації населення Буковини до Сибіру.

У ніч з 13 на 14 червня 1941 року з Буковини було примусово вивезено у віддалені райони СРСР і переважно знищено тисячі мешканців Чернівецької області.

За даними архівних матеріалів, на території Чернівецької області в 40-х роках минулого століття проживало 1553 сім'ї колишніх активних членів "нерадянських політпартій" з кількістю членів сімей 5115 осіб. Після чисток 1940 року нашого краю від "класово-ворожих" та "соціально-небезпечних елементів" на початку 1941 року перед каральними органами було поставлене завдання – вивезти за межі області всіх неблагонадійних, пише у Facebook в.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк.

{reklama}

Депортації проходили у два етапи – перший відбувся 23 травня, другий – 13 червня. Основна маса депортованих у травні була з Садгірського, Чернівецького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Тільки у період передвоєнної "совєтизації" у нашому краї було репресовано і депортовано за облікованими архівними матеріалами майже 11 тис. громадян.

Як Чернівці вшанують жертв депортації?

Сьогодні об 11.00 год. на станції Чернівці-Північна (вул. Заводська), біля пам’ятного знаку жертвам політичних репресій відбудеться поминальна панахида за жертвами масових депортацій буковинців до Сибіру та траурний мітинг.

О 13.00 год. покладання лампадок до пам’ятного хреста жертвам комуністичних репресій, що знаходиться на території історико-культурного заповідника "Кладовище по вул. Зеленій".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад