DataLife Engine > Новини Чернівців / новини / гаряча тема > Вступ-2019: що зміниться для абітурієнтів ЧНУ

Вступ-2019: що зміниться для абітурієнтів ЧНУ

Вступ-2019: що зміниться для абітурієнтів ЧНУ

Вчена рада Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича затвердила правила прийому на навчання на 2019 рік.

Про особливості вступу розповів кореспонденту molbuk.ua перший проректор Роман Петришин.

{reklama}

Що зміниться для бакалаврів

1) В абітурієнтів, які вступатимуть на спеціальності "Міжнародне право", "Право", "Міжнародні економічні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії", мінімальний конкурсний бал не повинен бути нижчим за 130.

"Це вказівка не керівництва університету, а міністерства освіти, і пов’язана вона, думаю, передусім із тим, що випускники цих спеціальностей працюватимуть на міжнародній арені і повинні мати відповідний рівень знань", – говорить Роман Петришин.

2) На спеціальності "Середня освіта (за спеціалізаціями)", "Початкова освіта", "Дошкільна освіта", "Фізична культура і спорт", "Професійна освіта" вступники, які уклали угоди про відпрацювання після закінчення університету у сільській місцевості не менше трьох років, мають право на першочергове зарахування на бюджетні місця.

3) Абітурієнти можуть вступати на перший курс за результатами ЗНО трьох останній років (2017, 2018, 2019), а з іноземної мови будуть дійсними сертифікати лише 2018 і 2019.

"У 2018 році тести з іноземних мов змінились, тому сертифікати попередніх років не будуть дійсні", – зауважив проректор.

4) На спеціальності "Архітектура та містобудування", "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація", "Музичне мистецтво", "Фізична культура і спорт", крім двох предметів ЗНО, абітурієнти будуть проходити в університеті творчий конкурс, який проводитимуть з 1 по 10 липня до початку прийому документів.

Що зміниться для магістрів

У 2019 році порівняно з минулим збільшилася кількість спеціальностей, на які потрібно складати ЗНО з іноземної мови. Раніше їх було 14, тепер – 26.

"Минулого року абітурієнти найбільш активно подавали документи на комп’ютерні спеціальності. Щороку на них росте попит. Таке ж спостерігається і на спеціальність "Біологія" і вже протягом двох років – на економічні спеціальності",
– розповів Р. Петришин.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад