DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > Православна церква України заперечила заяви про «суцільну українізацію» храмів

Православна церква України заперечила заяви про «суцільну українізацію» храмів

Православна церква України заперечила заяви про «суцільну українізацію» храмів

Церковні громади, які належать до Православної церкви України, мають самостійно визначатися з питанням вибору мови, якою відправлятимуться богослужіння у їхніх храмах.

Про це сьогодні на прес-конференції у Соборі Різдва Христового в Чернівцях повідомив архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, передає кореспондент molbuk.ua

{reklama}

За його словами, напередодні Об’єднавчого собору в Києві, у численних румунських ЗМІ поширювалась неправдива інформація про те, що Православна церква України має намір впроваджувати у своїх храмах "суцільну українізацію".

"Як відомо, наша Чернівецька область є багатонаціональною, тож людей лякали – мовляв, нова церква прийде, і відбере від вашої парафії вашу мову, традиції. Так ось, наша церква відкрита абсолютно для всіх. Незалежно від того, якою мовою парафіяни хочуть звершувати богослужіння. Ось у мене у Кіцманському районі одна парафія перейшла до ПЦУ – одностайно попросили нас зберегти церковнослов’янську мову. Люди так звикли. Я говорив з митрополитом Епіфанієм, він благословив звершувати богослужіння церковнослов’янською мовою - так, як звикли люди. Ніщо не повинно бути перешкодою для того, щоб ми об’єдналися у Єдиній православній церкві: ані мова, ані щось інше", - повідомив владика Герман.

Водночас архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій повідомив, що Православна церква України не заперечуватиме, якщо окремі парафії на Буковині приймуть рішення про збереження у церквах традиції відправи богослужінь румунською мовою.

"І навіть румунською мовою... Відомо, що здійснюються богослужіння у Чернівецькій області тепер Російської православної церкви. Якщо громади будуть наполягати на тому, щоб зберегти богослужіння румунською мовою - ми заперечувати не будемо", - сказав він.

"Якщо якась громада хоче, щоб була українська мова, але є якісь причини – немає літератури, чи треба якийсь час чи поступовість або ще якісь причини – ми сприяємо, допомагаючи. Не штовхаючи, не спонукаючи...", - повідомив владика Онуфрій.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад