Цей день в історії: як козаки шляхтичами стали і перше випробування автомобіля
1750 - Кирило Розумовський був обраний гетьманом України. Кирило Розумовський намагався перебудувати Гетьманщину на самостійну українську державу. За його гетьманування Гетьманщину було поділено на повіти, запроваджено систему шляхетських судів — земських, ґродських і підкоморських, війтівські посади у великих містах передано до козацької старшини. Термін "шляхетство" став офіційною назвою козацької старшини. Поруч з тим ішов процес обмеження прав посполитих, але одночасно було відкрито ширший доступ до старшини представникам некозацьких верств (духовенство, міський патриціат).
1813 - морозиво було вперше подано на офіційному прийомі.
1877 - американський винахідник Еміль Берлінер створив мікрофон.
1880 - в американській газеті "Нью-Йорк дейлі графік" опублікована перша у світі репродукція фотографії.
1885 - поблизу Штутгарта, відбулось перше випробування "чотириколісного екіпажу з бензиновим двигуном". Екіпаж створено німецькими інженерами Готлібом Даймлером і Вільгельмом Майбахом. Мотор екіпажу мав один циліндр і міг розвивати швидкість до 15 км/год.
1950 - на екрани США вийшов фільм Волта Діснея "Попелюшка" - перший повнометражний анімаційний фільм, робота над яким тривала близько восьми років.
2006 - відкрита 45-та станція Київського метрополітену — "Вирлиця". Станція "Вирлиця" названа за однойменним озером, що розташоване поруч
"Вирлиця" є першою в Києві станцією метро з вигнутою формою платформ, і першою підземною станцією Київського метрополітену з береговим розташуванням платформ.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад