DataLife Engine > Новини Чернівців / топ новини / новини > Школяр із Чернівців переміг у конкурсі юних науковців Intel ISEF та представлятиме Україну в США

Школяр із Чернівців переміг у конкурсі юних науковців Intel ISEF та представлятиме Україну в США

Школяр із Чернівців переміг у конкурсі юних науковців Intel ISEF та представлятиме Україну в США

Учень 11 класу Чернівецької гімназії №5 Артур Качур переміг у суперфіналі Всеукраїнського конкурсу науково-технічної творчості школярів. Його конкурсний проект в онлайн-режимі "Космічні вітрила" виявився одним із кращих. Юний науковець досліджував можливість створення ракетного двигуна з використанням радіоактивного розкладу речовини.

Як повідомила кореспонденту molbuk.ua вчитель гімназії № 5 Наталя Олексієвич, її учень став переможцем суперфіналу конкурсу Intel ISEF (International Science and Engineering Fair). Тепер Артур Качур представлятиме Україну на світовому рівні в США.

Артур Качур уже розробив чотири наукових проекти. Він переможець всеукраїнських і міжнародних олімпіад з астрофізики та астрономії, слухач Буковинської малої академії наук учнівської молоді, брав участь у Міжнародній школі з фізики для українських учнів у Швейцарії, отримує президентську стипендію.

"Із 200 учнів з усієї України обрали вісьмох найкращих. У цей список потрапив і я, – розповів Артур. – Ми готували конкурсний проект в онлайн-режимі. Наприкінці лютого відбувся відбірковий етап. У травні до США поїде лише троє. Я дуже радий, що потрапив на цей конкурс, бо на нього з’їжджаються до двох тисяч кращих юних науковців з усієї Америки".

У своєму проекті чернівецький школяр досліджував можливість створення ракетного двигуна з використанням радіоактивного розпаду речовини. "Основною проблемою звичайних ракет є обмежена швидкість виходу палива із сопла космічного апарату у вакуум, – пояснив винахідник. – Зате α-частинки, що вилітають при розпаді з радіоактивної речовини, мають значно більшу швидкість і загальна кількість руху з використанням однакових мас палива не є настільки обмеженою. Використовуючи такий ракетний двигун, можна у два-три рази збільшити швидкість космічної ракети. А якщо підібрати оптимальну форму дзеркала-концентратора α-частинок, то ця швидкість збільшиться у п’ять-шість разів, порівняно з традиційними ракетними двигунами. Гадаю, отримані значення швидкостей космічного апарату, який використовуватиме такий радіоактивний ракетний двигун, значно перевищать сучасні досягнення. Я підрахував, що виготовити його можна за відносно невеликі кошти, зате буде набагато більший виграш у русі ракети".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад