У Чернівцях правоохоронці розповіли, як не стати жертвами квартирних крадіжок
У Чернівецькій області від початку року правоохоронці зафіксували 44 квартирні крадіжки.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник начальника управління карного розшуку ГУНП у Чернівецькій області Микола Лазорко.
Він зазначив, що злодії орудують не тільки у квартирах, а й у приватних будинках Чернівців та околиць.
"З початку року було здійснено 44 крадіжки. І це тільки квартирних. Більше половини з них розкрито. Але все ж, порівняно з іншими містами України, в Чернівцях випадків крадіжок менше", - наголошує він.
Він додав, що зловмисники "удосконалюють свої навички та оновлюють свої уміння, методи впливу та приладдя". Саме тому, за його словами, збільшується можливість того, що кожен з жителів міста може стати їхньою жертвою.
Лазорко наголосив на тому, що зараз жоден із замків - нехай він буде найдорожчим, або навпаки – найдешевшим, не може убезпечити власників квартир від випадків крадіжки.
"Крадії підбирають ключі до кожного замка. Оскільки техніка пішла вперед, а отже і крадії не стоять на місці. Вони удосконалюють свої навики та інструменти. Їм стає все легше підбирати ключі до кожного з замків. Замків, яких неможливо відчинити немає. На кожного злодія є свій замок", - пояснив правоохоронець.
Основну частину злочинних груп, які займаються квартирними крадіжками, становлять особи грузинської національності. Саме в них є можливість відчинити будь-які замки, якими б дорогими останні не були.
Ще одним з методів проникнення до квартири це злом серцевини замка. Це більш простий метод завдяки якому, крадії також проникають до квартир.
"Є також випадки крадіжки в пригороді. Це район Годилова, також Кучурівський район. Вже цього року будо здійснено крадіжку в розмірі 40 тисяч доларів. Це найбільша крадіжка, скоєна в цьому році", - сказав Лазорко.
Більшість цих крадіжок здійснюються за наведенням, або ж крадії мають достовірну інформацію про те, що в певному будинку може знаходитися певна сума, яка може їх зацікавити.
Нагадаємо, у 2017 році було затримано 10 груп (по три особи в кожній групі), які займалися крадіжками. Це в основному особи грузинської національності, хоча були й місцеві особи. Вони працюють у денний час доби, починаючи з 10.00 та закінчують приблизно о 17.00.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад