DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > Сьогодні відзначають Китайський новий рік: як його святкують

Сьогодні відзначають Китайський новий рік: як його святкують

Сьогодні відзначають Китайський новий рік: як його святкують

Сьогодні розпочалося святкування Китайського Нового року, яке триватиме до 2 березня.

Китайці ведуть літочислення за місячно-сонячним календарем, тому 2018-й за григоріанським календарем – це китайський 4716-й. За схемою п’яти стихій, прийдешній рік буде земляним, а за схемою тваринного зодіаку – під владою Собаки.

Стародавні китайці святкували Новий рік цілий місяць, однак реалії сучасного життя не дають можливості відпочивати так довго, тому час відпочинку скоротили вдвічі. У перший день Китайського Нового року всюди запалюють пахощі та підривають феєрверки, щоб відлякувати злих духів, які приходять, щоб вкрасти урожай (для китайців Новий рік пов’язаний з початком посівних робіт і насамперед є святом весни).

Сьогодні відзначають Китайський новий рік: як його святкують


В останній день святкувань китайці запалюють на вулицях червоні ліхтарі, носять намиста з мандаринів і традиційно збираються на сімейні вечері. Китайці вірять, що в останній день Нового року за святковим столом зустрічаються не тільки живі родичі, а й у вигляді духів їхні покійні предки.

Міфологія Китайського Нового року

Китайці вірять, що на початку року в кожен дім заглядає міфічна істота Нянь і з’їдає запаси зерна, худобу, а в деяких випадках – навіть дорослих і дітей. Тому в перший день Китайського Нового року на ґанку залишають трохи їжі, щоб задобрити Няня і таким чином відкупитися від нього.

Червоний одяг та феєрверки

За легендою, ще в стародавні часи китайці одного разу побачили, як страшний Нянь злякався маленької дитини в червоному одязі. Тоді люди вирішили, що монстр боїться червоного кольору, і відтоді під час Китайського Нового року вони надягають щось червоне. Крім того, китайці з першого до останнього дня святкування підривають феєрверки і петарди, щоб гучним шумом відлякати злих духів.

Карнавали


Під час Китайського Нового року проводяться масові гуляння. Китайці переодягаються в драконів, а також влаштовують свої знамениті виступи в громіздких костюмах і на ходулях. Відзначаючи Свято весни, прийнято ходити в гості до друзів, близьких і родичів та дарувати подарунки в червоній упаковці.

Домашній декор

Під час Місячного Нового року китайці вішають парні паперові написи з побажаннями на вхідні двері – всередині та зовні. Інтер’єр прийнято прикрашати барвистими новорічними картинками зі святковими сюжетами і побажаннями щастя, радості та здоров’я.

Сьогодні відзначають Китайський новий рік: як його святкують


Пара мандаринів

Є традиція, за якою, приходячи в гості на Новий рік, потрібно приносити два мандарини. А коли йдете, вже господарі віддають два мандарини. Річ у тім, що фраза "пара мандаринів" китайською звучить практично як слово "золото". І виходить, що, даруючи мандарини, і гості, і господарі бажають один одному достатку.

Прибирання перед святом

Китайці повинні прибрати свій будинок напередодні свята, причому роблять вони це, починаючи з порога і закінчуючи в середині будинку. За народними легендами, перед Новим роком боги дарують людям удачу, яка осідає у вигляді пилу в переддень і під час свята. Ось і виходить, що, прибираючи в цей день, ви ризикуєте злякати удачу.

Свято ліхтарів


Сьогодні відзначають Китайський новий рік: як його святкують


На 15-й день з початку Китайського Нового року відзначається традиційне Свято ліхтарів. Вважається, що саме в цей день був проголошений новий імператор Веньді, який і наказав розвісити по всьому місту червоні ліхтарі. Під час свята китайці їдять “юаньсяо” – солодкі галушки з начинкою – і насолоджуються фольклорними виставами.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад