Цей день в історії: відкриття гробниці Тутанхамона і приєднання Закарпаття до Радянської України
1922 - британські археологи лорд Карнарвон і Говард Картер стали першими за останні 3 тисячі років людьми, що увійшли в усипальницю єгипетського фараона Тутанхамона. З цього дня під керівництвом Картера почались капітальні розкопки, котрі тривали декілька років. У чотирикімнатній усипальниці були знайдені тисячі унікальних предметів старовини, найціннішим з котрих виявився кам'яний саркофаг, в котрому містилися три, вкладені одна в одну, труни, в найменшій з котрих, зробленій з чистого золота, знаходилась мумія 18-літнього фараона Тутанхамона. Сьогодні більшість із цих знахідок зберігаються в Каїрському музеї.
1944 — в Мукачевому, на I з'їзді Народних комітетів було ухвалено маніфест про возз'єднання Закарпаття з Радянською Україною і про вихід його зі складу Чехословаччини.

1965 - запущено перший французький супутник "Asterix" із космодрому на півдні Алжиру в пустелі Сахара. Франція запустила штучний супутник "Asterix-1" масою 42 кілограми, виведений на орбіту ракетою "Diamant-A", і стала третьою у світі космічною державою. І супутник і ракета-носій були створені в Національному центрі космічних досліджень (CNES), створеному в 1962 році за ініціативою президента Шарля де Голля.
1966 - в Бретані (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкрив першу в світі приливну електростанцію.
1977 — у Львові відкрито пам'ятник першодрукареві Івану Федорову.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад