«Як дітям навчатися, мають вирішувати батьки»: у румуномовних селах на Буковині обговорюють новий закон «Про освіту»
Школярі, які мешкають на території України, мають навчатися державною мовою. Представники нацменшин Буковини стурбовані, що це порушує права румуномовних громадян.
Новий закон "Про освіту" передбачає, що у дитсадках та початковій школі діти з національних меншин зможуть навчатись рідною мовою. При цьому, поруч вони почнуть вивчати державну. Це допоможе без зайвого стресу перейти далі у базову та старшу школи, де мовою навчання буде українська.
Раніше мову навчання для своїх дітей обирали батьки.
- Вважаю, що батьки, а не держава, мають вирішувати, якою мовою зручніше навчатися їхній дитині – румунською чи українською, - зауважила працівник Мамализької сільської ради Новоселицького району, що не захотіла представитись. - Саме так налаштовані всі односельчани.
- Моя особиста думка така, що новий закон "Про освіту" не дискримінує права нацменшин, - вважає Маріан Каланча, Ванчиківський сільський голова Новоселицького району. – У школі нашого села є паралельні класи. В одному навчання ведеться румунською мовою, в іншому – українською. Що примітно, цього року 22 школярів вибрали основною мовою навчання українську і лише шестеро - румунську. Діти обирають українську мову, бо вже зараз думають про результати зовнішнього незалежного оцінювання.
Про двомовне навчання в навчальному закладі розповідає також Анжела Бота, директор Боянської школи Новоселицького району.
- У нашій школі відбувається двомовне навчання. І українська мова – на гарному рівні, - зауважує пані Анжела. – Українською мовою діти володіють, можуть висловити думки цією мовою. В початковій школі на вивчення української ми виділяємо години. Крім того, всі учні думають про вступ до вузів. Краще знання української їм у цьому допоможе.
Повернутися назад