DataLife Engine > Новини Чернівців / економіка, бізнес > Чернівчани сплатили у 2,5 рази більше майнового податку ніж торік

Чернівчани сплатили у 2,5 рази більше майнового податку ніж торік

Чернівчани сплатили у 2,5 рази більше майнового податку ніж торік

Власники нерухомості у Чернівцях сплатили 8,3 млн. грн. податку, попередньо підрахували у секторі організації роботи Чернівецької ОДПІ.

Упродовж восьми місяців цього року платники податку на нерухоме майно сплатили до бюджету столиці Буковини 8,3 млн. грн. податку, що на 5,1 млн. грн., або у 2,5 рази перевищує показники минулого року. Власники квадратних метрів – юридичні особи наповнили місцеву казну на 6475,6 тис. грн., а громадяни – 1856,3 тис. грн.

Термін сплати майнових податків для громадян завершився 29 серпня, але лише для тих власників нерухомого майна, які отримали повідомлення про сплату податку до 1 липня.

Як пояснив начальник Чернівецької ОДПІ Микола Загарюк, якщо чернівчани не отримали повідомлення про сплату податку, то й сплачувати штраф не доведеться.

Після отримання повідомлення з податкової у платника є 60 днів на добровільну сплату податку. Але часто виникає питання: що робити, якщо податкове повідомлення-рішення не було отримано, хоча є підстави нараховувати податок. Чи буде покараний платник?

Як розповів посадовець, оскільки сума податку розраховується податковим органом, то громадяни не несуть відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту розрахунку. Простіше кажучи, якщо платник не отримав повідомлення з податкової, то і карати його немає за що. Тому що оплачується тільки "узгоджене податкове зобов’язання". Воно вважається таким, якщо людина офіційно отримала повідомлення і не оскаржила рішення податкової.

"Причини неотримання квитанції можуть бути різні. Наприклад, людина перебуває у відрядженні або навіть свідомо не відкриває листоноші двері. Лист з повідомленням лежить на пошті місяць і потім повертається до нас", – розповів Микола Васильович.

Буває, що платник змінює місце свого проживання, а повідомлення приходять за адресою реєстрації, яка є в податковій. Тому в будь-якому випадку фіскали рекомендують прийти до податкової інспекції та провести звірку даних.

У будь-якому випадку, якщо дані про об’єкт потрапили в реєстр прав на нерухомість, ДФС контролюватиме сплату податку і з’ясовуватиме, чому не було отримано повідомлення.



Повернутися назад