Цей день в історії: іржава оболонка торпеди – як і чому затонула атомна субмарина «Курськ»
1851 - американець Ісаак Зінгер одержав патент на швейну машинку. Перші швейні "машинки" відрізнялися тим, що повністю копіювали метод ручного одержання стібка. Але в 1814 році австрійський кравець Йозеф Мадерспергер створив голкуз вушком біля вістря одного з кінців. Через кілька років Фішер, Гібоні, Уолтер Хант, Элліас Хоу та інші вчені почали працювати над одержанням стібка за допомогою голки з вушком.
1865 - англійський хірург Джозеф Лістер уперше використав під час операції карболову кислоту (фенол) для дезінфекції інструментів та рук хірурга.
1933 - відбувся перший матч футбольної збірної Української РСР. Супротивниками футболістів УРСР була збірна Туреччини.
1949 - в Лондоні через шпаків, які розмістилися на хвилинній стрілці годинника, Біг Бен став відбивати час із запізненням на чотири з половиною хвилини.
1999 - в Україні ухвалено рішення про закриття всіх витверезників. Перший російський "притулок для нетверезих" відкрився 7 листопада 1902 року в Тулі. Ініціатором його появи став лікар і громадський діяч Федір Архангельський. Мета відкриття притулку була благородна: холодною зимою врятувати від смерті. До витверезників потрапляло в середньому близько 1 мільйона осіб на рік.
2000 - під час навчань у Баренцевому морі зазнав аварії й затонув російський атомний підводний човен К-141 "Курськ". Загинули всі 118 членів екіпажу.
"Курськ" мав запустити дві холості торпеди по атомному крейсеру "Петро Великий". Згідно з офіційною версією, через проіржавілу оболонку стався витік торпедного палива, яке вступило в реакцію з мідним та латунним покриттям торпедного апарату, що призвело до хімічного вибуху та подальших вибухів торпед на борту.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад