DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > З початком сезону пікніків на Буковині трапляються лісові пожежі

З початком сезону пікніків на Буковині трапляються лісові пожежі

З початком сезону пікніків на Буковині трапляються лісові пожежі

На Буковині зафіксували першу лісову пожежу цього року. Поліція затримала жінку, яку підозрюють у підпалі лісу. У Верхньо-Петрівецькому лісництві в селі Кам’янка Глибоцького району затримана навмисно підпалила ділянку лісу площею приблизно два гектари. У рамках досудового розслідування правоохоронці попередньо встановили, що жінка має психічні розлади.

Щовесні пожежники фіксують різке підвищення показника кількості пожеж в екосистемах. І попри численні застереження люди все одно масово нехтують безпекою та чинять пожежі на природі.

За словами начальника сектору зв’язків зі ЗМІ УДСНС у Чернівецькій області Сергія БАБЧУКА, мало не 95% лісових пожеж трапляється саме через людей. І лише близько 5% – через природні явища: самозаймання сухої трави у спекотну погоду та блискавки.

Щороку в Україні їх трапляється в середньому від трьох до шести тисяч випадків пожеж в екосистемах.

Так, протягом травневих свят вогнеборці ліквідували 1137 пожеж на території країни. На пожежах загинуло 14 осіб. Чималу кількість із них складали лісові.

Із потеплінням відпочивальники масово вирушають на природу. І так само масово …залишають після себе багаття, бите скло та легкозаймисті речі.

У ЛІСІ ВОГОНЬ ПОШИРЮЄТЬСЯ ЗІ ШВИДКІСТЮ 25-30 КМ/ГОД
Довідка
Водночас у листяних лісах висота вогню під час пожежі може сягати двох метрів, а температура в епіцентрі горіння – від 400 до 900 градусів за Цельсієм. Це так звані низові пожежі.
Ще більш небезпечними є верхові пожежі, особливо в соснових масивах. Швидкість поширення вогню у вітряну погоду під час таких такого явища становить до 25-30 кілометрів на годину, а температура горіння перевищує 1000 градусів.

ЗАГОРІТИСЯ МОЖЕ НАВІТЬ ЧЕРЕЗ УЛАМОК СКЛА

Правила безпеки

* Не розводьте багаття у лісі ближче, ніж за 50 метрів до хвойних та за 25 метрів до листяних дерев, не залишайте його без нагляду.

* Ніколи не розпалюйте вогонь поблизу сухої трави, найкраще це робити на відкритих галявинах.

* Вибране для розпалювання вогнища місце добре розчистіть, обов’язково спостерігайте за полум’ям, а коли залишаєте місце, де розводили багаття, повністю загасіть його та засипте землею чи залийте водою.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад