DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > На Буковині через кроплення садів масово гинуть бджоли

На Буковині через кроплення садів масово гинуть бджоли

На Буковині через кроплення садів масово гинуть бджоли

Буковинські пасічники кажуть, що вже два роки поспіль через кроплення садів у багатьох гинуть бджоли. Сади кроплять вдень, хоча це заборонено, а використовують хімікати іноді вдвіче більше норми. Люди нарікають, що садівників не контролюють і не карають за порушення використання хімікатів.

Пасічник Ярослав Хмелинський із Зарожан Хотинського району згадує, як минулого року у нього наприкінці квітня загинуло 300 бджолосімей. “Мертвих бджіл біля вуликів лопатою збирав”, - каже чоловік.

- У Зарожанах у всіх пасічників проблеми з бджолами, - каже Ярослав. - Таке спостерігаємо останні два роки. Садівники беруть дешеві препарати, використовують їх більше норми, кроплять вдень і вся бджола пропадає.

Коли минулого року у квітні загинули мої бджоли, викликав комісію, але довести нічого не зміг. Мої збитки тоді сягнули ста тисяч гривень. Ще й не мав жодного медозбору.

Кроплять вдень тракторами з бочками, насосами із сильним тиском, а це все заборонено. Довести важко, бо не зловиш ту бочку. Через два-три роки таке кроплення призведе до справжньої трагедії, бо це шкодить не лише комахам, але й людям.

У пасічника Олександра з села Чепоноси Хотинського району бджоли почали гинути кілька днів тому.

- Є шкідник “Волохата Оленка”, яка їсть цвіт груші і яблуні. Садівники кроплять дерева, щоби позбутися шкідника. Роблять це вдень, іноді додають подвійн дозу отрути, - каже чоловік. - Бджола з квітки з’їдає отруту, заносить у вулик і проподають цілі сім’ї бджіл. Два роки тому через це загинуло у мене десять сімей. Загибель бджіл спостерігаю і цього року вже кілька днів поспіль. Маю 60 сімей і не знаю, чим все закінчиться.

Вчора викликав комісію, був голова села, представник з котролюючої служби. Але я сумніваюся, що це якось вплине на ситуацію.

Садівники мали би кропити сади вночі. Крім того, вони мали би нас попередити і 2-3 години я би не випускав бджіл. Я не розумію дій садівник. Ми ж пов’язані один з одним. Якщо бджола не буде запилювати дерева, не буде врожаю.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад