DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > Сотня чернівчан постраждала від укусів безпритульних тварин від початку року

Сотня чернівчан постраждала від укусів безпритульних тварин від початку року

Сотня чернівчан постраждала від укусів безпритульних тварин від початку року


Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чернівецькій міській раді зібралася через збільшення випадків укусів людей тваринами, а також через останній випадок виявлення сказу на Буковині.

Нагадаємо, наприкінці лютого скажена лисиця вкусила собаку в Новоселиці, в результаті чого собака помер.

Станом на 17 березня в Чернівцях нараховують від трьох до п’яти тисяч безпритульних тварин. Територія притулку дозволяє розбудову вольєрів для перетримки 600 тварин. Поки що він може вміщувати лише до 200 голів, інформує прес-служба Чернівецької міської ради.

Щодня в управління Держпродспоживслужби в місті Чернівцях надходять дзвінки про покуси безпритульними тваринами, а з Державної установи Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України Чернівецького міського відділу лабораторних досліджень надходить інформація про тварин, які завдали ушкодження (укуси, подряпини) з метою встановлення за ними нагляду.

У 2016 році у Чернівецькій області зареєстровано 1167 ушкоджень (укусів, подряпин та ослизнень) людей тваринами, в тому числі 318 випадків укусів у дітей. У Чернівцях – 635 укусів людей, з них від укусів постраждало 75 дітей.

З початку 2017 року зареєстровано 99 укусів людей, з них 22 дітей, з них - 60 укусів людей безпритульними тваринами і з них 13 дітей.

Фахівці нагадують: сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання спільне для тварин і людей, яке після появи клінічних ознак майже завжди закінчується смертельним результатом. Основним джерелом зараження вірусом сказу для людини, котів, собак та худоби є інфіковані дикі тварини (лиси, вовки). Дикі тварини, які були заражені збудником сказу мігрують від регіону до регіону, від країни до країни.

Особливу небезпеку в собі сказ несе тому, що інфіковані тварини виділяють збудника із слиною за 10 днів до початку появу клінічних ознак, тому людям, які постраждали від нападу тварин, і отримали покуси необхідно звертатися в медичну установу для отримання антирабічної допомоги. А також з’ясувати адресу власника тварини, для того, щоб спеціалісти державної установи ветеринарної медицини змогли провести клінічний огляд та профілактичне карантинування тварини з підозрілою поведінкою.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чернівецькій міській раді вирішила :

– завершити будівництво вольєрів для утримання безпритульних тварин у МКП “Притулок для тварин” ;
– проводити моніторинг вулиць міста та скеровувати бригади по відлову безпритульних тварин (для регулювання кількості безпритульних тварин) в місцях їх найбільшого скупчення.

Особливу увагу звернути на території дошкільних навчальних закладів, шкіл, площ, скверів, парків, лікувальних закладів та кладовищ.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад