DataLife Engine > Новини Чернівців / Життя > Чернівецькі лікарі про медичну реформу чули лише зі ЗМІ

Чернівецькі лікарі про медичну реформу чули лише зі ЗМІ

Чернівецькі лікарі про медичну реформу чули лише зі ЗМІ

Медичну реформу впроваджуватимуть із 1-го січня. Наразі лікарі про медичну реформу чули лише зі ЗМІ. Тож вважають, що зміни в медицині не покращать систему медицини.

Свої думки з приводу медичної реформи висловили Іван Хорошенюк, головний лікар Чернівецької міської дитячої поліклініки та Володимир Єленєв, директор центру екстреної медичної допомоги.

Іван Хорошенюк:

– Теоретики в міністерстві вказали нам модель, за якою маємо далі рухатись. А про інструменти, механізми, як це відтворити, не думали. Чиновники оцінили медичні послуги за одну людину в межах 200 гривень, тоді як у Молдові на такі ж медичні послуги виділяють шість тисяч гривень, а в країнах ЄС – до 72 тисяч на людину.

Треба врахувати, що людина сама обиратиме лікаря. Прив’язки за місцем проживання вже не буде. Тому лікар за один день зможе мати виклик і з Садгори, і з центру, і з Роші. Хто компенсує його витрати на проїзд?

Крім того, в одного лікаря може бути понад півтори тисячі пацієнтів, а інший, який лише закінчив університет і ще не встиг себе добре зарекомендувати, матиме набагато менше угод із пацієнтами. Тоді той лікар, що матиме надто багато пацієнтів, просто фізично не встигатиме відвідати усіх, а інший сидітиме без заробітку. Виходить, що йому з вищою медичною освітою доведеться йти працювати хіба що на базар? Щодо пацієнтів, то вони можуть укласти угоду з лікарем, що не працює у святкові чи вихідні дні. А якщо людина захворіє, то інший лікар, з яким немає угоди, прийняти її вже не зможе.

Володимир Єленєв:

– Переводити всіх лікарів і фельдшерів у парамедиків, які не надають кваліфікованої медичної допомоги, а лише приїжджають на виклики і відвозять людину в лікарню, – нонсенс. До цього потрібно підходити більш виважено. Та нас, лікарів, ніхто не збирав, з нами не радилися, офіційно нічого не повідомляли. Правильним в цій реформі вважаю перекваліфікацію водіїв "швидкої" в медичних техніків. Так, у районах на "швидкій" працює лише фельдшер та водій. І дуже добре, коли водій вмітиме надати людині першу долікарську медичну допомогу.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад