DataLife Engine > Новини Чернівців / Новини України / новини > Знайдений на смітнику архів видатного буковинці Дмитра Гнатюка передадуть до музеїв

Знайдений на смітнику архів видатного буковинці Дмитра Гнатюка передадуть до музеїв

Знайдений на смітнику архів видатного буковинці Дмитра Гнатюка передадуть до музеїв

Фотографії та листи видатного співака буковинця Дмитра Гнатюка випадково знайшов маляр на будівництві в Києві. Чоловік виявився відповідальним і передав знахідку дослідникові архівів, а той серед паперів знайшов цікаві для істориків документи, йдеться в сюжеті ТСН.

У журналіста та дослідника архівів Вахтанга Кіпіані немає сумнівів у тому, що документи належали саме родині померлого співака. Листи в такі кількості та такого змісту просто не могли потрапити до рук котрогось із колекціонерів. Фотографії, афіші та переписку просто викинули в мішках для будівельного сміття.

Робітник, який шанує талант Гнатюка, випадково побачив його портрет на смітнику та витягнув решту речей, аби вони не потрапили на звалище.

"Оце сюди викидалося все, так я помітив там фотокартку. Вона була до решітки приліплена, я якраз працював з хлопцями, підійшов, забрав. Сподіваюся, нащадки отримають більше інформації про його особисте життя, про те, що для нього було важливим", - пояснює маляр.

Документи виносили з будинку поруч із театром Франка. Там жив сам Гнатюк. Його син не приховує, що частину речей із квартири справді винесли, не переглядаючи. Пояснює, що знайдені папери зберігалися на балконі, і їх ще за життя відсортували батьки. А після смерті всесвітньовідомого баритона у квітні цього року величезний архів – фото, афіші, ноти, особисті речі – так і зберігається в родині.

"Хочу заспокоїти – нічого не втрачено, абсолютно все на місці, все ціле. Випадково дещо винесли, я не проконтролював, звичайно, моя провина в цьому. Все цікавіше залишилося", - запевнив Андрій.

Син пообіцяв, що наступного року на річницю від дня народження батька передасть архіви і в оперний театр, де співав Гнатюк, і в консерваторію, і в рідне село Мамаївці на Буковині. Каже, знайдені папери винесли, бо просто не думали, що вони можуть зацікавити дослідників. Але за те, що їх врятували – вдячний.

Вахтанг Кіпіані вважає, що знайдені особисті документи Гнатюка таки мають велику історичну і культурну цінність. Бо сам співак це все ж свого часу зберіг.

"Оці листи – вони всі відкриті, тобто від звичайних селян, від Щербицького і Слави Стецько, від канадських друзів і неприятелів, все це тут є, він їх прочитав і він їх не викинув тоді ще. Тому те, що це могло бути втрачене – це трагедія", - вважає дослідник.

Взяти знайдену колекцію на зберігання та вивчення вже зголосилися п'ять музеїв.

Дмитро Гнатюк помер наприкінці квітня у віці 92 років. На сцену оперного театру попрощатися із Дмитром Гнатюком прийшли сотні людей. Вони залишалися в залі, а з динаміків лунав голос артиста. Його вдова Галина не змогла перенести такої втрати і після кількох інсультів померла у червні.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад