DataLife Engine > Новини Чернівців / Життя > Підручників у школах на Буковині досі немає

Підручників у школах на Буковині досі немає

Підручників у школах на Буковині досі немає

Нових підручників для учнів четвертих та сьомих класів у школах досі немає. На уроках користуються планшетами, роздруківками. У міністерстві далі годують обіцянками – тепер підручники школи отримають протягом цього місяця.

"Доставку підручників розпочнемо після 1 грудня", – заявив міністр освіти Сергій Квіт під час засідання колегії міністерства.

Уже 3 грудня, а про доставку підручників на Буковині ще не чули.

– Нової інформації щодо того, коли все ж таки отримаємо підручники, немає, – коментує начальник управління освіти міської ради Сергій Мартинюк. – За попередньою інформацією, підручники можуть бути наприкінці грудня.

У школах уже не вірять, що отримають книжки в цьому семестрі.

– Відсутність підручників – це питання, яке нас дуже болить, – каже директор гімназії №2 Світлана Матвійчина.

Як і в решти школах, у гімназії користуються планшетами та роздруківками текстів.

– Ще перед 1 вересня вчителі разом з учителем інформатики склали електронний портфель семикласника, – каже пані Світлана. – Але, звичайно, використання таких електронних підручників вимагає присутності носіїв – планшетів. Планшет на уроці в руках у семикласника – одне, а в руках у чотирикласника – це просто шкода здоров’ю. Це навантаження на очі, на нервову систему і на кишеню батьків. Бо не кожен може забезпечити наявність такого пристрою.

"Використання електронних підручників показало низьку ефективність під час уроку, – продовжує директор. – Тому ми виходимо на роздатковий матеріал. Так, зокрема, батьки чотирикласників роблять ксерокси. І відксерені аркуші підручника допомагають вчителю на уроці. Розміри шрифта відповідають санітарним вимогам".

Заходимо з пані Світланою на урок до семикласників. У дітей – історія України. На партах – старі підручники та зошити з вклеїними роздруківками, які їм дає вчитель. "Вчителі самі забезпечують матеріалом школярів сьомих класів, – каже Світлана Матвійчина. – Звичайно, у сьомому класі інформатика – це дистанційне навчання, але планшет на уроці біології або української мови – це зайві можливості займатися іншими справами. Звичайно, це не сприяє організації начального процесу".



Повернутися назад