DataLife Engine > Новини Чернівців > Забутий костел на Буковині: як барона замкнули в каплиці на пагорбі

Забутий костел на Буковині: як барона замкнули в каплиці на пагорбі

каплиця

Фото з фб-сторінки Буковина Туристична

Перед в’їздом в село Буденець Чернівецького району Чернівецької області, ліворуч від дороги, у лісі на пагорбі стоїть невеликий, але симпатичний і високий костел у стилі тюдорської готики.

Костел-капличка Успіння Пресвятої Діви Марії побудовано у 1891 році для місцевих римо-католиків коштом Марії де Петріно. Пізніше споруда стала могильною капличкою родини Петрино. Там захоронений барон Петрино, його дружини та племінник.

каплиця


Про це ідеться на фб-сторінці Буковина туристична, пише molbuk.ua



Старі люди розповідали, що жителі села не любили барона і тому одного разу закрили його у капличці на довгий час.

каплиця


Після розпаду Австрійської імперії з приходом румунської влади майже вся німецька громада покинула Буденець, тому у міжвоєнний період костел майже не використовувався.

Лише на престольне свято – день Успіння Богородиці - в каплиці провадилася меса. Після другої світової костел був закритий, він поступово руйнувався, і лише в середині 90-х років минулого століття храм повернули вірянам.

каплиця


Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад