DataLife Engine > Новини Чернівців / топ новини > Прописав 14 турків у батьківській хаті: на Буковині судили трьох осіб за незаконну реєстрацію іноземців

Прописав 14 турків у батьківській хаті: на Буковині судили трьох осіб за незаконну реєстрацію іноземців

суд


У Чернівецькій області троє осіб фіктивно зареєстрували місце проживання в селі 14 громадян Туреччини. Суд оштарафував їх.

Про це йдеться у вироку Шевченківського районного суду, опублікованому у Єдиному судовому реєстрі.



Фіктивну схему щодо реєстрації іноземців організувала керівниця фірми "Мета 2021". Вона звернулася до свого знайомого військовослужбовця, щоб той допоміг з реєстрацією турків на Буковині. Оскільки реєстрація місця проживання є однією із підстав законного перебування іноземця на території України.

Чоловік звернувся до знайомого в сільському ЦНАПі, який погодиться допомогти. Схема діяла з 6 лютого 2024 року до 11 лютого 2025 року.

Жінка передавала гроші військовому, а той – частину неправомірної вигоди платив адміністратору відділу ЦНАПу Волоківської сільської ради. Зареєструвати тимчасове місце проживання для одного громадянина Туреччини вартувало 100 доларів.

У суді директорка визнала провину. Суду пояснила, що в серпні 2024 року до неї звернулася знайома та попросила допомогти легалізувати свого співмешканця – громадянина Туреччини. За цю послугу передала 1400 доларів. Через деякий час знайома знову звернулась з подібним проханням.

Провину свою також визнали і військовослужбовець та працівник ЦНАПу. Останній повідомив, що всіх 14 турків він зареєстрував у с. Волока вдома у своїх батьків.

Суд оштрафував порушників. Директорка фірми отримала штраф у розмірі 124 тисячі гривень, військовослужбовець - 63 тисячі гривень, працівник ЦНАПу - 68 тисяч гривень, також його позбавили права обіймати посади чи займатися діяльністю, пов`язаною з обробкою інформації в інформаційних (автоматизованих) системах, строком на 1 рік.

Раніше "МБ" писав, що Чернівецька обласна прокуратура у 2025 році до суду передала 126 кримінальних справ у сфері протидії корупції. Зокрема згадувалося, що судитимуть адміністратора ЦНАП Волоківської сільської ради, та двоє осіб, які вчинили щодо адміністратора ЦНАП зловживання впливом для внесення до автономної інформаційної системи відомостей про реєстрацію місця проживання іноземців за відсутності підстав та вирішення питання щодо можливості їх легалізації в Україні.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад