Лісівники похвалилися, що за рік у лісах Буковини не було жодної пожежі

У Тернопільський та Чернівецькій областях у 2025 році не допустили жодної пожежі в лісах.
Про це повідомляють у філії "Подільський лісовий офіс" ДП "Ліси України", пише molbuk.ua
Як відомо, Офіс об'єднує ліси Хмельниччини, Тернопільщини та Буковини.
"У 2025 році лісові пожежами в Європейському Союзі знищено понад мільйон гектарів, що є рекордом за останні двадцять років спостережень.
В Україні до негативних кліматичних чинників додаються військові. У багатьох регіонах значна частка загорянь пов’язана з падіннями ракет та дронів.
Але навіть за таких умов ДП "Ліси України" у 2025 році вдалося зменшити площу пожеж у 4 рази. Якщо в 2024 рік вигоріло 6 тис. га, то у 2025 році (без Ізюмського надлісництва) – лише 1,5 тис. га", - ідеться у повідомленні "Подільського лісового офісу".
-Ситуацію в Ізюмському надлісництві, до якого увійшли деокуповані лісгоспи Харківщини, варто розглядати окремо. Торік до приєднання до ДП "Ліси України" у трьох згаданих лісгоспах вигоріло майже 13 тис. га лісу.
Після приєднання до "Лісів України" у лісгоспи була передана нова пожежна техніка та інструменти, працівникам лісової охорони підвищили зарплати. У результаті площу пожеж вдалося скоротити у майже 8 разів до 1,8 тис. га.
Насправді це неймовірно низький показник, якщо зважати на те, що левова частка деокупованих лісів замінована й розташована поблизу зони бойових дій, - каже генеральний директор ДП "Ліси України" Юрій Болоховець.
Завдяки скоординованій роботі лісової охорони, проведенню профілактичних заходів вдалося повністю захистити лісові насадження у Чернівецькій та Тернопільській областях від пожеж.
Станом на початок листопада 2025 року по філії "Подільський лісовий офіс" ДП "Ліси України" зафіксували 12 лісових пожеж на загальній площі 14,82 га – у Хмельницькій області. В тому числі одна із пожеж на площі 9 га трапилася внаслідок падіння уламків ворожої російської ракети.
"Основною причиною загоряння є необережне поводження людей в лісі з вогнем, а також весняно-осінні випалювання трави, спалювання сміття та поживних решток біля лісу, - зауважує Юрій Грачук, начальник відділу охорони та захисту лісів філії "Подільський лісовий офіс".
Під час здійснення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж надлісництва філії провели 251 рейд. Під час них було притягнуто до відповідальності та оштрафовано 20 осіб за порушення правил пожежної безпеки в лісах.
У всіх 11 надлісництвах філії провели відповідні заходи щодо недопущення та попередження лісових пожеж:
влаштовали 977,8 км мінералізованих смуг;
вздовж автомобільних доріг, які проходять через лісові масиви, перекрили 368 позапланових доріг;
доукомплектували відповідні структурні підрозділи протипожежним інвентарем та засобами гасіння лісових пожеж;
провели відповідні навчання та тренування особового складу (пожежні сторожі, водії автомобілів, члени добровільно пожежних дружин, чергові);
закрили непланові дороги, які проходять через лісові насадження, на них встановлено шлагбауми і попереджувальні знаки.
У надлісництвах Подільського лісового офісу у пожежонебезпечний період наземна служба у виявленні та боротьбі з лісовими пожежами здійснюється на 15 спостережних вежах. Також у такий період працює цілодобове спостереження через системи телевізійних камер, яких по філії встановлено 13.
Для оперативного реагування на лісові пожежі наявні 6 лісопожежних станцій та 11 пожежних автомобілів.
Лісівники закликають людей бути відповідальними громадянами, перебуваючи у лісі чи поблизу і дбайливо ставитися до захисту лісових насаджень.
Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад