DataLife Engine > блог Людмили Осадчук > Як я «відбиваюся» від пакетів продавців. Блог Людмили Осадчук

Як я «відбиваюся» від пакетів продавців. Блог Людмили Осадчук

Як я «відбиваюся» від пакетів продавців. Блог Людмили Осадчук

Про те, що поліетиленові пакети шкідливі і їх бажано використовувати якомога менше, не знають хіба що немовлята. Про це говорять дедалі частіше і просять ставати свідомими та переходити від поліетиленових пакетів до паперових. Та насправді перехід ще триватиме і триватиме. Поліетиленові пакети ще довго будуть використовуватися в нашому побуті.

Адже відмовитися від них важко і покупцям, і продавцям.

{reklama}

Купуючи продукти на ринку, мені іноді доводиться просто таки "відбиватися" від продавців, які намагаються свій товар запакувати одразу в три пакети.
"Не запаковуйте мені м’ясо у ще один пакет", – прошу я у продавця. Чоловік з розумінням дивиться у мій бік:

"Так, ці поліетиленові пакети справді шкідливі, а коли дує вітер, то вони літають всюди", – каже чоловік і при цьому продовжує ретельно запакувати товар у ще один пакет.

Так само проігнорувала моє прохання ще одна продавчиня. Шматок ковбаси вона загортає у папір, а потім збоку прилавку відриває великий поліетиленовий пакет і закладає туди ковбасу. Я намагаюся вкотре пояснити, що мені пакет не потрібен, бо вже маю кілька і десь примощу той шматок.

"А я що знаю, що там у ваших пакетах. У нас фірма серйозна – даємо свої пакети", – чи то жартує, чи то пояснює жінка, не дивлячись на мене
"Ну, хочете запаковувати, давайте паперові", – пропоную я альтернативу.

Жінка піднімає голову і здивованим поглядом дивиться на мене: "То вам же вийде дорожче, якщо вони у мене будуть". Я вже й не намагалася пояснювати, що є свідомі люди, які готові заплатити на гривню дорожче за паперовий пакет, лише би не набирати тих поліетиленових. Але для продавців це поки що нонсенс. Тож і маємо у кожному домі тумбочку з пакетами, у якій їх десятки.

Щоправда, є люди, які намагаються змінити ставлення до поліетиленових пакетів продавців, незважаючи на зневажливі погляди.

18-річна чернівчанка Каріна Валешня у своєму рюкзачку завжди має екоторбинку. Студентка розповідає, що вже звикла її носити із собою і лише туди запаковувати продукти. Через інтернет також замовили сітки для фруктів та овочів, а крупи купує у тих місцях, де її можна набрати на розваг.

"На ринку, де я купую інколи продукти, вже знають, що я пакети не беру. Ставляться до цього нормально. Але так було не одразу. Доводилося багато разів пояснювати, чому не хочу чергового пакетика. А фрази: "Беріть, це ж безкоштовно!", були стандартними", – зізнається дівчина.

Вона змогла змінити ставлення до пакетів. Можливо, це вдасться зробити незабаром і більшості чернівчан. Та це потрібно робити спільно і продавцям, і покупцям. Альтернатива поліетиленовим пакетам у продавців має бути. І тоді їх буде менше літати на наших вулицях у вітряну погоду і менше складуватися у наших тумбочках.

Людмила Осадчук

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад