RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Бебі-буму не буде - народжуваність на Буковині падає

Діток у Чернівецькій області та країні загалом народжується менше. За прогнозами медиків, у найближчі роки ситуація не покращиться.

Рівень народжуваності на Буковині знижується з 2015 року. Основні причини – небажання народжувати через кризу, а також високий рівень жіночих хвороб, які впливають на здатність мати дітей.

"Діти приносять щастя, коли щасливі"

Чернівчани Тетяна та Ігор гуляють у сквері в центрі міста зі своєю півторамісячною донечкою Вікторією. Спілкуємося про зниження народжуваності. Пара одноголосно відповідає, що люди не хочуть народжувати через бідність.

– Мені 36 років і я вперше став батьком нещодавно, – відказує Ігор. – Це відносно пізно, але я хотів, щоб моя дитина мала все необхідне. Досі я багато працював, заробляв гроші на житло, ті ж меблі. Так, думаю, роблять багато людей. Бо дитина приносить щастя лише тоді, коли сама щаслива.

"Якщо порахувати, то народження й виховання дитини задоволення не з дешевих, – продовжує Ігор. – Виплат, які дають при народженні, може вистачити хіба що на памперси. Чимало моментів, як потребують грошей, виникає і під час вагітності. Візит до аптеки обійдеться в круглу суму. Зараз же, якщо вже не враховувати витрати на дитинку, потрібні гроші й на дієтичну їжу для матері".

Ігор та Тетяна планують ще одну дитину. Проте не впевнені, що поспішатимуть.

– Це все дуже серйозно. Потрібно бути впевненим у своїй фінансовій спроможності, – зауважує Тетяна. – А люди, які народжують, не маючи постійних доходів, дуже шкодують. Скільки ж зараз чути, що матері змушені покидати дітей через те, що не мають грошей на їхнє виховання.

На вулиці Кобилянської гуляє з візочком та двома дітьми-двійнятами чернівчанка Оксана.

– Так, діти – це щастя, – каже жінка. – У мене їх четверо. Найстаршій доньці вже 14 років, а найменшому синові – три місяці. Народжувала багато дітей, бо росла однією донькою в родині. В мене загинув брат і я сумувала. А в гурті дітям веселіше.
"Я розумію тих людей, що не поспішають народжувати, – зауважила пані Оксана. – У першу чергу, це великі витрати. А дитині треба забезпечити гарне дитинство і майбутнє. Не у всіх зараз є на це можливість".

Рівень народжуваності знижуватиметься й надалі

Медики пов’язують низький рівень народжуваності не лише з бідністю, але й з хворобами. Констатують невтішні факти.
– Ми занепокоєні високим показником онкозахворюваності жіночих статевих органів серед буковинок, – розповідає Оксана АНДРІЄЦЬ, директор департаменту охорони здоров’я ОДА. – У структурі захворювань на злоякісні новоутворення жіночого населення ця патологія займає перше місце. Протягом минулого року в області було 279 випадків онкозахворювань жіночих статевих органів, що на понад три десятки більше ніж у 2015 році.

"При цьому, тривогу викликає рівень занедбаності, котрий свідчить про пізнє звернення за медичною допомогою, – додає О. Андрієць. – Закликаю своєчасно здійснювати профілактичні огляди, котрі можуть допомогти попередити важкі захворювання або ж дозволять своєчасного їх діагностувати і, відповідно, успішно лікувати".

У найближчі роки народжуваність також буде невисокою.

– На майбутнє поки що немає тенденції до збільшення народжуваності, – каже Яна МАРФІНА, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з питань планування сім’ї. – Якщо брати кількість підлітків-дівчат, що вже за кілька років могли би народжувати, то їхня кількість від загальної кількості жінок репродуктивного віку – п’ять-шість відсотків. Це дуже мало.
Медик вважає, що все ж основна причина зниження рівня народжуваності – економічна криза.

– Низькою народжуваність була в 1997 році. Але з 2001 року демографічна ситуація стала покращуватись, – зауважила Я. Марфіна. – Так, уже в 2015 році показник народжуваності переважав над показником смертності. Та, ймовірно, зважаючи на складну економічну ситуацію в країні, рівень народжуваності почав спадати.

До речі
Законодавці хочуть збільшити виплати при народженні дитини і прив’язати суму цих виплат до прожиткового мінімуму в Україні. За допомогою збільшення виплат при народженні дитини, чиновники хочуть стимулювати народжуваність і стабілізувати демографічну ситуацію в країні.

Законопроект № 5709 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" пропонує нараховувати виплати при народженні дитини в 2017 році, відштовхуючись від суми прожиткового мінімуму, який діє на момент отримання цих виплат.

Отож, якщо цей законопроект ухвалять, то при народженні першої дитини платитимуть 70460 гривень, другої – 94850 гривень, а третьої – 162600 гривень. Ці гроші виплачуватимуть частинами.

Наразі при народженні дітей (незалежно, чи це перша, а чи третя, – авт.), батькам частинами виплачують 40000 гривень.
Разом із тим, як вважає Юрій ПІВЕНЬ, заступник директора департаменту праці та соціального захисту ОДА, збільшення виплат може стимулювати до народження дітей недобросовісних буковинців.

– Є люди, для яких народження дитини – це бізнес, – каже Ю. Півень. – Збільшення виплат може спровокувати зростання народжуваності саме серед недобросовісних людей, які не дбають про дітей, а хочуть підзаробити.

Скільки дітей народилося на Буковині
2015 – 10 596
2016 – 10131
2017 – на 126 менше, ніж за цей же період 2016.

Підписуйтесь на новини "МБ" у Facebook
Редактор: maryna_k
20-05-2017, 19:38
Коментарів 0 Переглядів 2 538


Художник Іван Салевич задонатив Віолетті суму на цілий дрон-камікадзе

За вчинене фігуранту загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Чому про гуманітарні швидкі допомоги з Італії мовчать фігуранти справи?

Швидкі допомоги нібито направили на фронт, але доказів цьому ніхто не хоче надавати
ВІДЕО Переглянути все відео

Живуть весело, дружно й ніколи не сваряться

"Країна Мрій" – це справжня казкова територія з сучасними атракціонами на будь-який смак. Тут є багато цікавого: велика батутна арена, лазертаг, лабіринт, інтерактив, ніндзя-парк, тарзанка та багато іншого. Для наймолодших гостей є спеціальна дитяча зона з атракціонами, адаптованими до їхнього віку.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

Втомлюєтеся від нудного перебування в чергах для проходження медичного огляду? Ми маємо для вас відмінну новину! Тепер у Чернівцях доступна нова послуга - медичний огляд, який займе менше 30 хвилин!