RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

На Буковині через морози у селах померзли овочі та фрукти

Нічні приморозки перед Великоднем застали буковинців зненацька. У багатьох селах померзли плоди на деревах (горіхи, сливи, абрикоси, алича), кущі винограду, городина (картопля, соя, кукурудза, квасоля, кабачки, гарбузи). Та якщо частина городини віджила за кілька днів, то з дерев урожаю цьогоріч вже не буде.

Хотинщина – один із найбільш постраждалих від недавніх приморозків район. Тут, кажуть люди, припустило навіть до мінус п’яти. У результаті у великій кількості сіл мешканці залишаться без садовини.

-У нас майже повністю померзли горіхи, черешні, алича, сливки, абрикоси, картопля, - розповідає секретар Ворничанської сільради Хотинського району Тетяна ПЕТЛІЙ. - На горіхах листя чорне, опало, лиш гілки висять. Черешня, алича, абрикоси – також плоди чорні поставали і вже опадають. У картоплі листя стало чорне, але виросло інше, зелене. А з дерев урожаю вже не буде. Це великі збитки для людей, звичайно. Люди горіхи товкли, здавали і заробляли за це гроші. Так само і на сливках цього року вже не вдасться заробити.

Переважно постраждали на Хотинщині ті села, які знаходяться на пагорбах. Тим, що в долині, пощастило більше:

-У нас рослини (картопля, горіхи) померзли, але несильно, та й уже відійшли, - розповіла секретар сільської ради села Анадоли. – Чула від людей, що дуже сильно померзло все у Пашківцях, Ворничанах, Данківцях.

На Кельменеччині рослини померзли смугами.

- Воно пішло місцями. В одного, наприклад, горіх або квасолі на городі почорніли, а в сусіда – ні, - зауважує секретар Бабинської сільради Кельменецького району Юлія НАКАЙ. – Найбільше постраждали горіхи. Та у нас головне – щоби дощ пішов і картошка вродила, а горіхи вродить десь трошки, та й буде.

Горіхи й справді добряче обмерзли, в тому числі й на Кіцманщині: вздовж мамаївської траси можна побачити чимало почорнілих горіхів. Також людям довелося пересіювати кукурудзу.

-Мама пересіювала кукурудзу, бо померзла повністю, - розповідає мешканка Кіцманя Марія БОЙДА. - Усі старші жінки як садять: лиш сніг зійшов і вже бігом садити. Мовляв, чого це у куми Олі посаджено, а в мене ще ні? Вони всі йдуть на змагання. У результаті довелося пересіювати після Великодня. Бо це ж було близько трьох градусів морозу. Я вранці йшла до роботи, то вся трава довкола була біла. А у мене трохи обмерзли гарбузи, кабачки, квасолі. Але вже відросли. Квасолі врятувало те, що коли вдарив мороз, серединка ще не проросла. Інакше би вже не відродилася. З деревами теж пощастило, що цвіт на них на той момент вже відцвів і обсипався.

Офіційно

Руслана СУХАРЕВА, головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації:

-Через передвеликодні морози довелося пересіяти заново іншими культурами або тими ж самими рослинами близько 800 гектарів сої і 50 гектарів кукурудзи. У Заставні пересіяли кукурудзу, у Новоселиці та Чернівцях – сою. Переважно саме цей вид городини постраждав, а також картопля. Але вона, може, відійде. Картопля іноді й зиму під снігом перезимовує. Усе залежить від того, хто як зарано посадив. Бо якщо картопля на момент морозів вже дуже була велика, цвіла, можливо, це й погано. Хто пізніше садив – може, біди й не буде. А от з плодоягідними культурами - проблема. Бо їх ти вже не пересієш. У нас близько 103 гектарів винограду в області. Тому там, де були морози, справді, він міг померзнути.

Щодо садів, то до нас переважно були звернення від мешканців Хотинського, Сокирянського, Кельменецького, Кіцманського районів. Скаржилися на те, що почорнів горіх. Горіхи взагалі вразливі до морозів. Для урожаю це, звісно, недобре. Неврожай будь-якої культури призводить до підвищення цін на цю культуру. Але на ціну впливають й інші фактори. Поки що рано робити якісь прогнози.

Загалом же весна була рання, хороша, усі сіяли, швиденько підживлювали. Тільки цей неочікуваний мороз трохи завадив. І дощів мало – наприклад, у Кельменецькому, Сокирянському районах. Тоді як у нас у Чернівцях ідуть дощі, у них там проблема з нестачею вологи.

Галина МАРКІВ

На Буковині через морози у селах померзли овочі та фрукти

На Буковині через морози у селах померзли овочі та фрукти


Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Галина Олійник
14-05-2016, 08:35
Коментарів 0 Переглядів 5 256

Теги -

Триває збір коштів на деталі до них, закликаємо всіх небайдужих долучитися

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"

Ярослав Чала здобув перемогу в таких дисциплінах як присідання (з вагою 160 кг) і станова тяга (205 кг)
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.