Головна Оголошення Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео Форум
  » Новини Чернівців | » Україна | » Світ | » Політика | » Економіка/бізнес | » Культура/шоу-бізнес | » Спорт | » НП/Кримінал | » Життя
Інші події
9-11 вересня
У місті - поетичні вихідні
До Чернівців завітають культурні діячі з різних країн світу
Протягом трьох днів – з 9 по 11 вересня – у Чернівцях триватиме VII Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz.

Його учасниками стануть близько 30 поетів з Німеччини, Швейцарії, Австрії, Ізраїлю, Румунії, Великобританії та України. Серед них: Катя Петровська, Томас Шпар, Педро Ленц, Моніка Рінк, Роні Сомек, Макс Чоллек, Клаус Мерц, Міруна Влада, Естер Кінскі, Аді Кессар, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Олександр Ройтбурд, Андрій Любка, Артем Полежака, Ірина Цілик.
У програмі фестивалю: поетичні читання, презентації книжок, музичні концерти, лекції, виставка графіки, читання на єврейському кладовищі, винно-поетичний вечір.

Програма поетичного фестивалю
П’ятниця, 9 вересня



11:30 - 12:15
Офіційне відкриття фестивалю
Мармурова зала Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

12:30 - 13:30
Поетичні читання: Німеччина
Червона зала Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Учасники: Моніка Рінк, Ян Рьонерт

14:00 - 15:00
Поетичні читання: Швейцарія
Чернівецький поштамт (вулиця Поштова, 6)
Учасники: Педро Ленц, Клаус Мерц

15:30 - 16:30
Лекція "Одне кохання у Чернівцях. Пауль Целан та Ілана Шмуелі"
Центральний палац культури, площа Театральна, 5, 3-й поверх
Учасник: Томас Шпар
16:45 - 18:00
Публічна дискусія "Єврейське питання – українська відповідь" (до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру)
Центральний палац культури (площа Театральна, 5, 3-й поверх)
Учасники: Катя Петровська, Макс Чоллек, Йосиф Зіссельс, Юрій Андрухович, Олександр Ройтбурд, Андрій Любка

18:30 - 20:00
Парад поетів-учасників фестивалю
Чернівецький музично-драматичний театр імені О. Кобилянської.
Учасники: Даніела Данц, Естер Кінскі, Педро Ленц, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Ронні Сомек, Міруна Влада, Макс Чоллек, Ганс Раймунд, Ігор Померанцев, Ірина Цілик


20:30 - 21:30
Презентація нової книжки Андрія Любки "Кімната для печалі"
Центральний палац культури (площа Театральна, 5, 3-й поверх)
Учасник: Андрій Любка

Субота, 10 вересня


11:00 - 11:45
Читання віршів Пауля Целана
Двір будинку Пауля Целана (вулиця Саксаганського, 5)
Учасники: Петро Рихло, Марк Бєлорусець


12:00 - 12:30
Олександр Ройтбурд: виставка графіки
Літературний целанівський центр (вулиця Кобилянської, 51)


12:45 - 13:15
Відкриття оновленого Літературного целанівського центру: кава та вино
Літературний целанівський центр (вулиця Кобилянської, 51)


14:00 - 15:00
Презентація книжок дитячого арт-видавництва “Чорні вівці”
Центральний палац культури (площа Театральна, 5, 3-й поверх)
Учасники: Сергій Жадан, Христя Венгринюк, Андрій Тужиков

15:15 - 16:45
Поетичні читання: Німеччина
Центральний палац культури, площа Театральна, 5, 3-й поверх
Учасники: Естер Кінскі, Даніела Данц, Макс Чоллек


17:00 - 18:30
Публічна дискусія на тему “Письменник і політика”
Центральний палац культури (площа Театральна, 5, 3-й поверх)
Учасники: Катя Петровська, Сергій Жадан, Юрій Андрухович

19:00 - 20:00
Поетичні читання: Румунія
Румунський народний дім (Центральна площа, 6)
Учасники: Міруна Влада, Домніка Друмя


20:45 - 22:00
Презентація поетичної збірки Сергія Жадана “Тамплієри”
Костел Пречистого Серця Ісуса (вулиця Тараса Шевченка, 2)
Учасники: Сергій Жадан, Естер Кінскі


23:00 - 23:45
Поетичні читання: Україна
Центральний палац культури (площа Театральна, 5, 3-й поверх)
Учасник: Артем Полежака
UA / DE

00:00 - 03:00
DJ Set “Між рядками”
PK Sorbonn (вулиця Університетська, 21 а)
Учасники: SUNA, Tim Etzel (Німеччина)

Неділя, 11 вересня

11:00 - 12:00
Читання учасників фестивалю на єврейському кладовищі
Єврейське кладовище на вулиці Зеленій
Учасники: Сергій Жадан, Макс Чоллек, Ірина Цілик, Ронні Сомек


12:45 - 13:45
Поетичні читання: Ізраїль
Головна синагога Буковини імені Ісраеля та Зельди Майберг (вулиця Садовського, 11)
Учасники: Ронні Сомек, Аді Кессар


14:15 - 15:15
Презентація книжки Каті Петровської “Мабуть Естер”
Конференц-зал колишнього готелю “Bellevue” на розі вулиць Головної і Кобилянської (вхід з вулиці Кобилянської, 2, 2-й поверх)
Учасник: Катя Петровська


15:45 - 16:45
Поезія з Австрії, презентація антології сучасної австрійської поезії
Сесійна зала Чернівецької міської ради (Центральна площа., 1)
Учасники: Корнелія Травнічек, Ганс Раймунд
17:15 - 18:30
Концерт єврейської музики під керівництвом Льва Фельдмана
Театральна площа

19:00 - 20:30
Парад поетів-учасників фестивалю
Центральний палац культури, площа Театральна, 5, 3-й поверх
Учасники: Сергій Жадан, Моніка Рінк, Ян Рьонерт, Аді Кессар, Андрій Любка, Корнелія Травнічек, Домніка Друмя, Артем Полежака, Клаус Мерц, Христя Венгринюк, Андрій Тужиков


21:00 - 22:30
Винно-поетичний вечір
Центральний палац культури (площа Театральна, 5, 3-й поверх)
Учасники: Ігор Померанцев, Юрій Андрухович, Ірина Цілик


Вхід на всі заходи вільний
Під час фестивалю будуть експонуватися виставки:
"Порушена тиша перед бурею" (період до 1914 в Австрії) за підтримки Австрійського культурного форуму.
Центральний палац культури (площа Театральна, 5, 2-й поверх)

"Графіка Олександра Ройтбурда. Ілюстрації до книжки Сергія Жадана "Тамплієри". Літературний целанівський центр (вулиця Кобилянської, 51)

Увага!
10 вересня, 09:00 – безкоштовна екскурсія Чернівцями для учасників та гостей фестивалю! Місце збору: Центральна площа (перед ратушею).
Сьогодні на екранах
Шпигуни-союзники

Жанр: триллер, драма, бойовик, мелодрама

Кінотеатр: Чернівці

Сеанси: 10:55 15:40 21:30
Інший світ: Кровна помста

Жанр: бойовик, жахи

Кінотеатр: Чернівці

Сеанси: 18:00 19:45
Супергерої

Жанр: мультфільм

Кінотеатр: Чернівці

Сеанси: 13:30 15:10
Наказ вбити

Жанр: фантастика, бойовик, жахи

Кінотеатр: Чернівці

Сеанси: 20:30
Фантастичні звірі і де їх шукати

Жанр: пригоди, фентезі

Кінотеатр: Чернівці

Сеанси: 13:15
Гніздо горлиці

Жанр: драма

Кінотеатр: Чернівці

Сеанси: 16:50
Спадок нації

Жанр: документальний

Кінотеатр: Чернівці

Сеанси: 18:40
Шпигуни-союзники

Жанр: триллер, драма, бойовик, мелодрама

Кінотеатр: ім. О.Кобилянської

Сеанси: 10:00 12:20 16:40 21:40
Інший світ: Кровава помста

Жанр: бойовик, жахи

Кінотеатр: ім. О.Кобилянської

Сеанси: 18:00 19:50 21:30
Моє велике грецьке весілля 2

Жанр: комедія

Кінотеатр: ім. О.Кобилянської

Сеанси: 12:10