RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Власну гувернантку, хатню робітницю, садівника, охоронця найняти можуть хіба що деякі власники розкішних особняків десь у районі "царського села". А ось гувернанток, нянь і хатніх робітниць на певний час беруть навіть звичайні службовці чи селяни.
Наймаючи няню, з’ясуйте про її сім’ю
– Я вперше спробувала працювати нянею, – каже 54-річна Анна Ткачук. – Працюю з травня цього року. Роботою задоволена, адже родина, в якій працюю, дуже порядна. Щотижня отримую зарплату. Працюю з 9.00 до 17.00, крім неділі та понеділка. У мене двоє внуків, тож раніше я доглядала їх. До цього працювала на "Восході" і "Гравітоні".
– Ми вже сім років наймаємо няню, адже ми з чоловіком працюємо і не можемо весь час бути вдома, – каже чернівчанка Марія Журат, в якої працює Анна Іванівна. – Бувало таке, що жінки, які у мене працювали, крали дорогий одяг, харчі, посуд. А була така жінка, яка, працюючи у мене рік, навчала української мови моїх дітей. Діти її дуже любили і не хотіли відпускати ввечері додому. Перед тим, як взяти няню на роботу, я даю їй тиждень випробувального терміну. Беру на роботу старших жінок, адже молоді – не серйозні.
Фахівці радять обирати ту людину, з якою вам легко знайти спільну мову і яка має досвід та медичну книжку (не фіктивну). Окрім того, не зайве трохи більше дізнатися про її сім’ю.
– Коли моїй доньці не було й року, змушена була вийти з академвідпустки і продовжити навчання в університеті, – розповіла чернівчанка Олена, мати Насті. – Няню нам порадили знайомі. Кілька місяців ця няня у нас пропрацювала, не дуже нею я була задоволена. Жінка була огрядною, не могла швидко рухатися біля дитини. Тепер з донькою сидить моя свекруха.
– Нам пощастило, бо маємо сусідку-пенсіонерку. Вона погодилася подивитися за дитиною усього за одну гривню на годину. А я вийшла на півставки на роботу, – каже Ольга, викладач української мови у школі.
Одним потрібна няня на вечір, іншим –
на три роки
Нянь є кілька типів, розповіла директор агенції "Родинна берегиня" Наталя Лисак.
Нянею для немовляти наважується стати не кожна жінка. Таких найчастіше шукають матері, які перенесли важкі пологи, операцію й часто не можуть навіть підняти новонароджене дитя. Зазвичай маля звикає до своєї доглядальниці, тож няня уже має роботу на найближчі три роки, доки батьки віддадуть дитину до дитсадка.
Няня-гувернантка доглядає уже за дітьми, яким більше півтора року. Вона повинна не лише одягнути-нагодувати-вигуляти дитину, а й ліпити, читати, малювати з нею, вчити ввічливо поводитися, гратися в рухові ігри. Плюс підтримувати порядок у дитячій кімнаті.
Тимчасові няні – дуже популярні. Батьки платять від 30-50 гривень за вечір, коли хочуть без дитини піти до ресторану чи кудись поїхати на вихідні.
Няня-хатня робітниця, коли вкладе дитину спати, мусить ще зварити їсти, прибрати у квартирі. Тому в неї зазвичай вища зарплата.
Гувернантку наймають для школярів. Скажімо, коли батьки хочуть, аби дитина після уроків поспала вдома, а не залишалася в групі продовженого дня. Гувернантка і домашні завдання допоможе зробити, і за потреби дасть урок англійської чи музики.
Є попит і на інших працівників – доглядальниць за хворими та людьми похилого віку, прибиральниць.
Приватних оголошень найбільше від нянь. Молодші претендентки часом додають примітку "інтим не пропонувати". На запитання про якісь навчальні програми для дитини жінка, котра дала оголошення, відповіла: "Ну, можу книжечку з нею почитати".
У Мамаївцях
і поселять, і нагодують
Зазвичай заробітки найманих працівників для дому залежать від обов’язків і зростають з кожним стрибком цін.
– Якщо до нового року плата була три гривні за годину, то сьогодні за такі гроші ніхто й говорити не хоче, – каже Наталя Лисак. – Мінімальна ставка – від 4-5 гривень за годину. Няням-хатнім робітницям платять 5-6 гривень, гувернанткам – 7-10. Серед тих, кому ми знайшли роботу, найвищий заробіток – 1500 гривень – платять жінці, котра доглядає за дітьми цілодобово, крім вихідних.
Якщо в сім’ї двоє дітей, платня зростає у півтора-два рази. Скажімо, зарплата молодої виховательки з 30 дітьми у групі нижча, ніж середньомісячний заробіток няні для однієї дитини. Домогосподарки, яких наймають для прибирання, заробляють залежно від площі квартири чи будинку – від однієї гривні за квадратний метр.
Послуги найманих працівників з дрібного ремонту оплачують залежно від обсягу робіт.
Жінка, яка працює повний робочий день, зазвичай обідає за рахунок господарів. А в приміських заможних селах (Мамаївці, Бояни) заможні господарі дають робітниці окрему кімнату з усіма зручностями і повним забезпеченням.
Перша вимога –
не сперечатися


1. Не сперечатися. 2. Бути універсальною (сидіти з дитиною, працювати по господарству, ходити на базар за продуктами). 3. Виконувати все швидко й охайно. 4. Не запізнюватися.


Такий список вимог до працівниці пред’явила агенції одна вимоглива клієнтка. І, як не дивно, залишилася задоволена першою ж претенденткою.
Найбільші чесноти для жінки, що доглядає за дітьми, – пунктуальність і моторність. Раніше за всіх доводиться приходити на роботу няням, котрих найняли продавці з Калинівського ринку, – о сьомій, і працювати до 15-16 години.
Багато хто хотів би найняти віруючу людину. Хорошу репутацію мають колишні заробітчани. Після жорстких умов роботи за кордоном з них виходять дуже порядні працівниці. Окрім того, вони знають мову – грецьку, італійську, іспанську.
Бажано, щоби хатня робітниця вміла поводитися із вбудованою технікою, вмикати пральну чи посудомийну машину.
Для догляду за людьми похилого віку здебільшого наймають старших жінок.
На схильність до крадіжок персонал в агенції "Родинна берегиня" перевіряє психолог. Господарям же радять не спокушати робітниць і не залишати відкрито по всій хаті золото й коштовності. Окрім того, персонал, найнятий через агенцію, підписує угоду про нерозголошення інформації про сім’ю, в якій працює.
Психологічна несумісність – основна причина, через яку звільняють домашніх працівниць. Але переважно няні й гувернантки прив’язуються до своїх вихованців. Часто вони стають майже членами родини, дружать сім’ями.

Редактор: admin
5-10-2006, 16:34
Коментарів 0 Переглядів 3 842

Теги -
Люди хочуть отримати "соціальні допомоги", а втрачають тисячі гривень
Ініціаторкою її створення стала депутатка обласної ради Оксана Палійчук.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Захисник загинув під час контрнаступальної операції на Донеччині


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.