RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

25% буковинських учнів навчаються у школах, де немає жодного сучасного комп’ютера. Найменше комп’ютеризовані школи у Кельменецькому (26%), Вижницькому (31%), Новоселицькому (33%), Сторожинецькому (34%) та Хотинському (34%) районах.
Школа має комп’ютерний клас завдяки першокласниці
Чернівецькі школи комп’ютерами забезпечені, але не всі однаковою мірою як за кількістю, так і за рівнем модернізації техніки.
У школі №42 комп’ютерний клас з’явився десять років тому завдяки першокласниці Дарині Головатинській. Дівчинка перемогла в акціїї від "Кока-Коли", зібравши певну кількість етикеток. Школі подарували комп’ютерний клас, а Дарині – музичний центр.
– Якби Дарина не виграла комп’ютерний клас для школи, то ми досі не мали би комп’ютерів, – каже директор ЗОШ №42 Ярослава Собистинська. – Зараз у школі є тринадцять комп’ютерів. Десять з них – у кабінеті інформатики. У комп’ютерному класі займаються майже 200 учнів 8-11-х класів по годині на тиждень.
Програмне забезпечення повинно оновлюватися щороку
Столи для комп’ютерів керівництву школи довелося перенести з їдальні до кабінету інформатики. Наразі у кабінеті працюють дев’ять комп’ютерів. На восьми з них стоїть ще операційна система Windows 1995 року, а на одному комп’ютері взагалі допотопна – операційна система MS-DOS. Як розповіла вчителька інформатики Тетяна Чевка, оперативної пам’яті на комп’ютерах усього шістнадцять мегабайт (сучасний комп’ютер повинен мати не менше 128 Мб), а об’єм пам’яті на жорсткому диску у середньому сягає 800 мегабайт (сьогодні вже навіть важко знайти у продажу вінчестер на 40 гігабайт, а найпоширеніші – на 80 Гб).
– Ці комп’ютери надто старі, щоби їх можна було об’єднати в мережу, окрім того, немає серверного комп’ютера, – розповідає Тетяна Михайлівна. – Для того, щоби оновити комп’ютерний клас, нам потрібно закупити чотирнадцять нових комп’ютерів.
– Програмне забезпечення комп’ютерної техніки повинно відбуватися раз на рік. Це пов’язано з тим, що щороку розробляються нові версії операційних систем та випускаються нові моделі техніки, – каже менеджер комп’ютерної фірми Максим Дуб. – Працювати у школі зі старою технікою можливо – діти вчаться елементарної комп’ютерної грамотності, але навчити дітей по-справжньому володіти комп’ютером і працювати зі складними програмами можна лише на сучасних комп’ютерах.
Комп’ютерною грамотністю володіють 30% вчителів школи №42, розповідає директор Ярослава Дмитрівна. Вчителі математики, історії та правознавства вводять у практику заняття з їхніх дисциплін у комп’ютерному класі. Вчителі використовують комп’ютер у роботі, але вдома.
– Звичайно, "відсталість" комп’ютерів відчувається, – каже учениця 10-Б класу Анна Владичан. – У більшості учнів є комп’ютери вдома, тому працювати із застарілою технікою у школі для нас трохи незручно.
У гімназії буде два комп’ютерні класи
У Чернівецькій гімназії №1 – усе навпаки. Незабаром школа отримає тринадцять нових комп’ютерів, і гімназисти навчатимуться у двох комп’ютерних класах.
– Сімнадцять сучасних одиниць техніки у нас є, окрім того, школа забезпечена копіювальними апаратами, сканерами та принтерами, – розповідає директор гімназії №1 Віктор Шиманський. – Учні 9-11-х класів займаються у комп’ютерному класі 24 години на тиждень. До того ж працює гурток комп’ютерної грамотності для обдарованих дітей. Вихованці займаються двічі на тиждень по півтори години. Серед вчителів майже 40% добре володіють комп’ютером та використовують його у своїй роботі.
– Одна станція для створення локальної мережі у кабінеті інформатики коштує 550 доларів. Встановлення мережі обійдеться у сто доларів. Окрім того, ліцензійна оперативна система Windows вартує 63 долари, пакет Office – 323 долари, програма Photo Shop – 500 доларів, – каже менеджер комп’ютерної фірми Максим. – Створення комп’ютерного класу на десять станцій коштує недешево, проте останнім часом комплектуючі упали в ціні. Купувати зараз комп’ютер вигідніше, ніж кілька років тому.


Довідка
Область отримала з держбюджету субвенцію у розмірі 5,3 мільйона гривень. За ці кошти потрібно придбати 1464 одиниці комп’ютерної техніки. 2006 року загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів повинні підключитися до глобальної мережі Інтернет. За рахунок держбюджету школи області вже отримали 57 комп’ютерів із супутньою технікою, вартістю майже 2,8 млн грн. У Чернівцях придбано шість комп’ютерних класів, і до кінця року буде закуплено ще п’ять.


Статистика
- В області до Інтернету підключено 13% загальноосвітніх навчальних закладів.
- У Чернівцях з майже 50 шкіл Інтернетом користуються усього 10.
На кожних 100 учнів припадає 1,3 комп’ютера.
- У Чернівцях на один комп’ютер претендують 60 школярів.
- В області лише 11% вчителів володіють комп’ютерною грамотністю.
За цим показником Буковина на 25-му місці у державі.

Редактор: admin
7-09-2006, 21:46
Коментарів 0 Переглядів 2 237

Теги -

За вчинене фігуранту загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За ці гроші куплять квадрокоптери
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Чому про гуманітарні швидкі допомоги з Італії мовчать фігуранти справи?

Швидкі допомоги нібито направили на фронт, але доказів цьому ніхто не хоче надавати
ВІДЕО Переглянути все відео

Живуть весело, дружно й ніколи не сваряться

"Країна Мрій" – це справжня казкова територія з сучасними атракціонами на будь-який смак. Тут є багато цікавого: велика батутна арена, лазертаг, лабіринт, інтерактив, ніндзя-парк, тарзанка та багато іншого. Для наймолодших гостей є спеціальна дитяча зона з атракціонами, адаптованими до їхнього віку.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

Втомлюєтеся від нудного перебування в чергах для проходження медичного огляду? Ми маємо для вас відмінну новину! Тепер у Чернівцях доступна нова послуга - медичний огляд, який займе менше 30 хвилин!