RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

«Митник» втретє тріумфував у Кубку області з футболуНайстабільніші команди Буковини останнього десятиліття – ФК "Лужани" та "Митник" (Вадул-Сірет) – зійшлися у вирішальному поєдинку за Кубок області з футболу вчетверте за останні шість років. Після попередніх трьох матчів – умовна рівновага на користь лужанців: суперники обмінялися перемогами, а ще в одній грі після нічиєї ФК "Лужани" вирвав головний трофей у серії пенальті. Загалом лужанська команда 8 разів виступала у фіналі (сім з яких – за останні 9 років) і чотири рази перемагала, а "митники" були фіналістами шість разів за останні 8 років і цього року втретє тріумфували у кубкових змаганнях.
У "Митника" була суто людська додаткова мотивація –
хлопці не приховували, що дуже хотіли перемогти і присвятити виграш пам’яті колег по команді Василеві Кінащуку (ще у минулорічному фіналі захищав ворота "митників"), Олегові Костіву (у переможному фіналі-2004 двічі "розписався" у воротах лужанців) та екс-капітану Віталієві Пукаю, які цього року трагічно загинули під сніговою лавиною…
В обох колективах грало чимало досвідчених виконавців, які мають за плечима досвід виступів у командах майстрів, тож віддати комусь перевагу після стартових хвилин було складно. Проте дуже швидко ситуацію змінила прикра помилка голкіпера лужанців Володимира Батури, який на 7-й хвилині несподівано випустив м’яча з рук, і Іллі Куруляку нічого не залишилося, як спрямувати його у порожні ворота. Щоправда, переваги в один м’яч надто мало для того, аби почуватися спокійно у двобої з ФК "Лужани". Звісно, дітище Василя Орлецького та Ярослава Мазура завжди націлене на максимальний результат, і, відповідно, Володимир Борисевич і Ко взялися шукати шляхи до чужих воріт. Відновити рівновагу вдалося на 52-й хвилині, коли після навісу ударом головою відзначився саме Борисевич.
Здавалося, надалі, зважаючи на рівень команд, точитиметься рівна боротьба і, можливо, глядачі навіть побачать додатковий час і пенальті. Але іншої думки був лідер атак "Митника" Павло Кудрявцев, який, до речі, мав в активі дубль і реалізований післяматчевий пенальті у програному фіналі-2003. На 65-й хвилині співробітник Вадул-Сіретської митниці блискучим ударом зі штрафного з 18-ти метрів вцілив майже у самісіньку дев’ятку. Інтрига зберігалася до 73-ї хвилини, коли оборонці лужанців в одному з епізодів зарано повірили, що м’яч покине межі поля. Але Янчик таки повернув його з лінії у гру, що дозволило Кудрявцеву забити у порожні ворота. На хвилину раніше Кудрявцев знайшов було бличкучим пасом Янчика, який міг вразити порожній кут воріт, але чомусь вирішив пробити головою у землю, і м’яч відскочив аж у поперечину.
Надію на нічию двічі міг подарувати ФК "Лужани" донедавна один з ключових гравців "Буковини" Роман Михайлюк. На
78-й хвилині він з декількох метрів бив фактично по порожніх воротах, але Валентин Подольський таки зумів врятувати свою команду. А за хвилину після удару головою Михайлюка м’яч влучив у сітку з боку воріт.
Цікаво, що теперішній наставник ФК "Лужани" Юрій Крафт у Кубку-1997/98, очолюючи новоселицький "Колос", у подібній ситуації потерпів від лужанців, які на останніх хвилинах відігралися з 1:3, а за пенальті перемогли. Цього разу дива не сталося, і ФК "Лужани" змушений був задовольнитися званням фіналіста.
У церемонії нагородження вперше за багато років взяв участь і голова облдержадміністрації. Володимир Куліш побажав "митникам" повторити футбольний подвиг лужанців, які 2000 року сенсаційно вибороли аматорський Кубок України.
У перерві звітного поєдинку заступник голови ОДА Борис Баглей нагородив ректора ЧНУ Степана Мельничука та головного тренера ФК "Університет" Миколу Осадця за друге місце у фінальній частині студентському чемпіонаті України і презентував костюми із символікою Буковини команді, яка гідно представляє край на національній арені (у названих змаганнях наш університет втретє стає призером, до цього були два комплекти золотих нагород).